Podatki makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 34 wersji utworzonych przez 8 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
Lista makrodefinicji: | Lista makrodefinicji dotyczących: | ||
== | ==Decyzji podatkowych== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
| @Dn_Data() | | @Dn_Data() | ||
| Data bieżąca | | Data bieżąca | ||
|- | |- | ||
| @Pod_pierwsza_linia() | | @Pod_pierwsza_linia() | ||
| Linia 103: | Linia 100: | ||
| @NR_EGIB_LINIA() | | @NR_EGIB_LINIA() | ||
| Numery EGiB w postaci ciągu tekstu po przecinku | | Numery EGiB w postaci ciągu tekstu po przecinku | ||
|- | |||
| @NR_EGIB_OBR_DZ_ADR() | |||
| Lista numerów obrębów i działek pogrupowanych w ramach obrębów | |||
|- | |||
| @NR_EGIB_OBR_DZ_ADR(sum) | |||
| Lista numerów obrębów i działek szczegółowo bez grupowania | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 186: | Linia 189: | ||
|- | |- | ||
| @Kw_przypis_odpis() | | @Kw_przypis_odpis() | ||
| | | Zwraca treść ''przypis na kwotę ... zł'' lub ''odpis na kwotę ... zł'' | ||
|- | |- | ||
| @Kw_pod_do_zap() | | @Kw_pod_do_zap() | ||
| Linia 274: | Linia 277: | ||
| @Tabela_LZP() | | @Tabela_LZP() | ||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | ||
|- | |||
| @Tabela_LZL() | |||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania dla podatku leśnego | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 295: | Linia 301: | ||
| @Tabela_LZP_RTF() | | @Tabela_LZP_RTF() | ||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |||
| @Tabela_LZL_RTF() | |||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania dla podatku leśnego w wersji dla wzorców RTF | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 471: | Linia 480: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Arch_Nr_dec() | | @DA_Arch_Nr_dec() | ||
| | | Numer poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @DA_Arch_Dn_Data() | | @DA_Arch_Dn_Data() | ||
| | | Data wydania poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @DA_Arch_Kw_pod() | | @DA_Arch_Kw_pod() | ||
| | | Kwota podatku z poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 483: | Linia 492: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Dn_Data() | | @DA_Dn_Data() | ||
| | | Data naliczenia decyzji (data bieżąca) | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 489: | Linia 498: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Kw_pod() | | @DA_Kw_pod() | ||
| | | Kwota podatku | ||
|- | |||
| @DA_Kw_przypis_odpis() | |||
| Kwota przypisu lub odpisu wynikająca z decyzji | |||
|- | |- | ||
| @DA_Kw_salda() | | @DA_Kw_salda() | ||
| | | Kwota salda | ||
|- | |||
| @DA_Kw_salda(kwota) | |||
| zwracana jest tylko kwota zaległości lub nadpłaty ze skróconym opisem: 'zaległość na kwotę ...' lub 'nadpłata na kwotę ...'. | |||
|- | |- | ||
| @DA_Nazwa_Zobow() | | @DA_Nazwa_Zobow() | ||
| | | Nazwa zobowiązania | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 501: | Linia 516: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Nr_dec() | | @DA_Nr_dec() | ||
| | | Numer decyzji | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 507: | Linia 522: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_N() | | @DA_Tabela_Wym_N() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_R() | | @DA_Tabela_Wym_R() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku rolnego | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_L() | | @DA_Tabela_Wym_L() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku leśnego | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_LZP() | | @DA_Tabela_LZP() | ||
| | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 522: | Linia 537: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_N_RTF() | | @DA_Tabela_Wym_N_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_R_RTF() | | @DA_Tabela_Wym_R_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku rolnego w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Wym_L_RTF() | | @DA_Tabela_Wym_L_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku leśnego w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_LZP_RTF() | | @DA_Tabela_LZP_RTF() | ||
| | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 537: | Linia 552: | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Raty() | | @DA_Tabela_Raty() | ||
| | | Tabela rat podatku | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Raty_RTF() | | @DA_Tabela_Raty_RTF() | ||
| | | Tabela rat podatku w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Raty_Do_Zap() | | @DA_Tabela_Raty_Do_Zap() | ||
| | | Tabela rat do zapłacenia | ||
|- | |- | ||
| @DA_Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | | @DA_Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | ||
| | | Tabela rat do zapłacenia w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |||
| @DA_R() | |||
| rok obrachunkowy | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_N() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku od nieruchomości | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_R() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku rolnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_L() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku leśnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_LZP() | |||
| treść podstawy prawnej dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_LZL() | |||
| treść podstawy prawnej dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_N() | |||
| treść pouczenia dla podatku od nieruchomości | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_R() | |||
| treść pouczenia dla podatku rolnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_L() | |||
| treść pouczenia dla podatku leśnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_LZP() | |||
| treść pouczenia dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_LZL() | |||
| treść pouczenia dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|} | |} | ||
== | ==Dokumentów drukowanych wg wzorca== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ||
| Linia 555: | Linia 603: | ||
|- | |- | ||
| @WZ_NR_KONTA_WIRT_C128() | | @WZ_NR_KONTA_WIRT_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego w postaci kodu paskowego C128 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 561: | Linia 609: | ||
|- | |- | ||
| @DATA() | | @DATA() | ||
| | | Data bieżąca | ||
|- | |- | ||
| @DATA_ST_NA() | | @DATA_ST_NA() | ||
| | | Data "wg stanu na dzień" | ||
|- | |- | ||
| @DATA_SYS() | | @DATA_SYS() | ||
| | | Data ustawiona w systemie Podatki | ||
|- | |- | ||
| @ROKPOD() | | @ROKPOD() | ||
| | | Bieżący rok podatkowy | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY() | | @WLGLOWNY() | ||
| | | Właściciel główny (w przypadku, kiedy posiada pełnomocnika, drukowany jest pełnomocnik) | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNYADR() | | @WLGLOWNYADR() | ||
| | | Właściciel główny wraz z adresem (lub pełnomocnik - w zależności od parametrów)<br> 3ln - drukowanie nazwiska i adresu w trzech liniach (układ adresu jak na kopertę)<br> wl - drukowanie danych właściciela głównego nawet jeśli ma ustanowionego pełnomocnika<br> ifpm - drukowanie tylko jeśli jest ustanowiony pełnomocnik<br> ifnotpm - drukowanie tylko jeśli nie ma ustanowionego pełnomocnika<br><br> Uwaga: wykorzystując powyższe parametry można skonfigurować dokument w taki sposób, że dla właścicieli bez poełnomocnika drukuje się tylko właściciel, a dla właścicieli mających pełnomocników zarówno dane właściciela, jak i pełnomocnika. Jest to ważne np. w przypadku dokumentów, które mają dane adresowe drukowane na okienko na kopercie, a dodatkowo w przypadku, kiedy jest to pełnomocnik, muszą być również drukowane dane właściciela. | ||
|- | |- | ||
| @WLPOZOST() | | @WLPOZOST() | ||
| | | Lista włascicieli pozostałych | ||
|- | |- | ||
| @NRJEDOPOD() | | @NRJEDOPOD() | ||
| | | Numer jednostki | ||
|- | |- | ||
| @ADRESNIER_1() | | @ADRESNIER_1() | ||
| | | Pierwsza linia adresu nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @ADRESNIER_2() | | @ADRESNIER_2() | ||
| Druga linia adresu nieruchomości | |||
|- | |||
| | | | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| @ADNOTACJE() | | @ADNOTACJE() | ||
| | | Dane z pola Adnotacje | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 626: | Linia 648: | ||
|- | |- | ||
| @WZ_NR_KONTA_WIRT() | | @WZ_NR_KONTA_WIRT() | ||
| | | Numer konta bankowego (konto wirtualne) | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 632: | Linia 654: | ||
|- | |- | ||
| @TABELA_WYM() | | @TABELA_WYM() | ||
| | | Tabela z danymi wymiarowymi | ||
|- | |- | ||
| @TABELA_RATY() | | @TABELA_RATY() | ||
| | | Tabela z ratami podatki | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 641: | Linia 663: | ||
|- | |- | ||
| @TABELA_R() | | @TABELA_R() | ||
| | | Tabela wymiarowa podatku rolnego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 647: | Linia 669: | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_N() | | @SKLADNIKI_N() | ||
| | | Składniki podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_R() | | @SKLADNIKI_R() | ||
| | | Składniki podatku rolnego | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_L() | | @SKLADNIKI_L() | ||
| | | Składniki podatku leśnego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 659: | Linia 681: | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_N_NDZ() | | @SKLADNIKI_N_NDZ() | ||
| | | Składniki podatku od nieruchomości z nr działki | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_R_NDZ() | | @SKLADNIKI_R_NDZ() | ||
| | | Składniki podatku rolnego z nr działki | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_L_NDZ() | | @SKLADNIKI_L_NDZ() | ||
| | | Składniki podatku leśnego z nr działki | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 671: | Linia 693: | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_N_EGIB() | | @SKLADNIKI_N_EGIB() | ||
| | | Składniki podatku od nieruchomości z nr EGiB | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_R_EGIB() | | @SKLADNIKI_R_EGIB() | ||
| | | Składniki podatku rolnego z nr EGiB | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_L_EGIB() | | @SKLADNIKI_L_EGIB() | ||
| | | Składniki podatku leśnego z nr EGiB | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 683: | Linia 705: | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_N_EGIB_JR() | | @SKLADNIKI_N_EGIB_JR() | ||
| | | Składniki podatku od nieruchomości z nr EGiB i JR | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_R_EGIB_JR() | | @SKLADNIKI_R_EGIB_JR() | ||
| | | Składniki podatku rolnego z nr EGiB i JR | ||
|- | |- | ||
| @SKLADNIKI_L_EGIB_JR() | | @SKLADNIKI_L_EGIB_JR() | ||
| | | Składniki podatku leśnego z nr EGiB i JR | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 695: | Linia 717: | ||
|- | |- | ||
| @WZ_NR_EGIB_LISTA() | | @WZ_NR_EGIB_LISTA() | ||
| | | Numery EGiB w postaci listy | ||
|- | |- | ||
| @WZ_NR_EGIB_LINIA() | | @WZ_NR_EGIB_LINIA() | ||
| | | Numery EGiB kolejno | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 704: | Linia 726: | ||
|- | |- | ||
| @POW_UZYT_FIZ() | | @POW_UZYT_FIZ() | ||
| | | Powierzchnia fizyczna użytków rolnych | ||
|- | |- | ||
| @POW_UZYT_PRZEL() | | @POW_UZYT_PRZEL() | ||
| | | Powierzchnia przeliczeniowa użytków rolnych | ||
|- | |- | ||
| @POW_FIZ() | | @POW_FIZ() | ||
| | | Powierzchnia fizyczna gospodarstwa | ||
|- | |- | ||
| @POW_PRZEL() | | @POW_PRZEL() | ||
| | | Powierzchnia przeliczeniowa gospodarstwa | ||
|- | |- | ||
| @POW_POD() | | @POW_POD() | ||
| | | Powierzchnia do opodatkowani (fiz. lub przel.) | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 722: | Linia 744: | ||
|- | |- | ||
| @POW_GOSP_FIZ() | | @POW_GOSP_FIZ() | ||
| | | Powierzchnia fizyczna całego gospodarstwa (wszystkie grunty + las) | ||
|- | |- | ||
| @POW_NIER_BUD() | | @POW_NIER_BUD() | ||
| | | Powierzchnia budynków w podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @POW_NIER_GR() | | @POW_NIER_GR() | ||
| | | Powierzchnia gruntów w podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @POW_LAS_OG() | | @POW_LAS_OG() | ||
| | | Powierzchnia lasów ogółem | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 737: | Linia 759: | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH() | | @KWOTA_DOCH() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH_SL() | | @KWOTA_DOCH_SL() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa słownie | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH_M() | | @KWOTA_DOCH_M() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa miesięcznie | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH_M_SL() | | @KWOTA_DOCH_M_SL() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa miesięcznie słownie | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH_3M() | | @KWOTA_DOCH_3M() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa kwartalnie | ||
|- | |- | ||
| @KWOTA_DOCH_3M_SL() | | @KWOTA_DOCH_3M_SL() | ||
| | | Kwota dochodu z gospodarstwa kwartalnie słownie | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 758: | Linia 780: | ||
|- | |- | ||
| @OBLICZ_KWOTY_PODATKU() | | @OBLICZ_KWOTY_PODATKU() | ||
| | | Makrodefinicja uruchamiająca funkcję obliczania podatków | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_POD() | | @WZ_KWOTA_POD() | ||
| | | Całkowita kwota podatku | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_POD_N() | | @WZ_KWOTA_POD_N() | ||
| | | Kwota podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_POD_R() | | @WZ_KWOTA_POD_R() | ||
| | | Kwota podatku rolnego | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_POD_L() | | @WZ_KWOTA_POD_L() | ||
| | | Kwota podatku leśnego | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_ULG() | | @WZ_KWOTA_ULG() | ||
| | | Kwota ulg | ||
|- | |- | ||
| @WZ_KWOTA_OPL() | | @WZ_KWOTA_OPL() | ||
| | | kwota opłat | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 782: | Linia 804: | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_SET() | | @WLGLOWNY_SET() | ||
| | | Makrodefinicja sterująca uruchamiająca odczytanie danych właściciela | ||
|- | |- | ||
| @WLG_SET() | | @WLG_SET() | ||
| | | Makrodefinicja sterująca uruchamiająca odczytanie danych właściciela | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 791: | Linia 813: | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_NAZWA() | | @WLGLOWNY_NAZWA() | ||
| | | Nazwa (nazwisko i imię) właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNYADR_1() | | @WLGLOWNYADR_1() | ||
| | | Pierwsza linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNYADR_2() | | @WLGLOWNYADR_2() | ||
| | | Druga linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_NIP() | | @WLGLOWNY_NIP() | ||
| | | Numer NIP właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_P_R() | | @WLGLOWNY_P_R() | ||
| | | Numer PESEL/REGON właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_IMO() | | @WLGLOWNY_IMO() | ||
| | | Imię ojca właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY_IMM() | | @WLGLOWNY_IMM() | ||
| | | Imię matki właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 815: | Linia 837: | ||
|- | |- | ||
| @WLG_NAZWA() | | @WLG_NAZWA() | ||
| | | Nazwa (nazwisko i imię) właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_ADR_1() | | @WLG_ADR_1() | ||
| | | Pierwsza linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_ADR_2() | | @WLG_ADR_2() | ||
| | | Druga linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_NIP() | | @WLG_NIP() | ||
| | | Numer NIP właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_P_R() | | @WLG_P_R() | ||
| | | Numer PESEL/REGON właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_IMO() | | @WLG_IMO() | ||
| | | Imię ojca właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_IMM() | | @WLG_IMM() | ||
| | | Imię matki właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 839: | Linia 861: | ||
|- | |- | ||
| @WLG_UDZ() | | @WLG_UDZ() | ||
| | | Udział właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_NUMERNIP() | | @WLG_NUMERNIP() | ||
| | | Numer NIP Właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_ULICA() | | @WLG_ULICA() | ||
| | | Ulica z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_DOM() | | @WLG_DOM() | ||
| | | Numer domu z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_LOKAL() | | @WLG_LOKAL() | ||
| | | Numer lokalu z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_KOD() | | @WLG_KOD() | ||
| | | Kod pocztowy z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_MIASTO() | | @WLG_MIASTO() | ||
| | | Miejscowość z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_POCZTA() | | @WLG_POCZTA() | ||
| | | Poczta z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_POWIAT() | | @WLG_POWIAT() | ||
| | | Powiat z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_GMINA() | | @WLG_GMINA() | ||
| | | Gmina z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_WOJEW() | | @WLG_WOJEW() | ||
| | | Województwo z danych adresowych właściciela głównego | ||
|- | |||
| @NR_KOL() | |||
| Numery kolejne pozycji (każde wywołanie zwiększa numer) | |||
|- | |||
| @WRT_NIER_BUD() | |||
| Pokazuje wartość budowli na koncie wymiarowm | |||
|- | |||
|@Tekst() | |||
|Zwraca dowolny tekst zawarty w nawiasach np. podatkiTekst(@)groszek.pl co spowoduje zwróceniu ciągu: podatki@groszek.pl | |||
|} | |} | ||
== | ==Decyzji zwrotu podatku akcyzowego== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ||
| Linia 900: | Linia 919: | ||
| @ZP_DATA_WN() | | @ZP_DATA_WN() | ||
| data złożenia wniosku | | data złożenia wniosku | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NR() | | @ZP_NR() | ||
| Linia 918: | Linia 934: | ||
| @ZP_OKR() | | @ZP_OKR() | ||
| okres (rata zwrotu) - 1 lub 2 | | okres (rata zwrotu) - 1 lub 2 | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NAZWA() | | @ZP_NAZWA() | ||
| Linia 933: | Linia 946: | ||
| @ZP_ADRES_2() | | @ZP_ADRES_2() | ||
| adres z podziałem na linie - druga linia | | adres z podziałem na linie - druga linia | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NIP() | | @ZP_NIP() | ||
| NIP podatnika | | NIP podatnika | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_PESEL() | ||
| | | PESEL podatnika | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW() | | @ZP_KW() | ||
| Linia 952: | Linia 962: | ||
| kwota zwrotu z 1 decyzji (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | | kwota zwrotu z 1 decyzji (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_KW_1_SL() | ||
| | | kwota zwrotu z 1 decyzji słownie (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_POZ() | | @ZP_KW_POZ() | ||
| kwota pozostała (różnica pomiędzy | | kwota pozostała (różnica pomiędzy limitem XOPRZE a kwotą zwrotu z pierwszego i drugiego półrocza) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_POZ_SL() | | @ZP_KW_POZ_SL() | ||
| kwota pozostała słownie | | kwota pozostała słownie | ||
|- | |||
| @ZP_KW_POZ_1() | |||
| kwota pozostała do wykorzystania po 1 półroczu | |||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_RAZEM() | | @ZP_KW_RAZEM() | ||
| Linia 972: | Linia 985: | ||
| @ZP_WYPLATA() | | @ZP_WYPLATA() | ||
| zwrot na konto lub wypłata w kasie (w zależności od wpisanego nr rachunku) | | zwrot na konto lub wypłata w kasie (w zależności od wpisanego nr rachunku) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_LIM() | | @ZP_LIM() | ||
| Linia 988: | Linia 998: | ||
| kwota limitu pozostała na 2 okres słownie | | kwota limitu pozostała na 2 okres słownie | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_LIM_POW() | ||
| | | częśc limitu wynikająca z powierzchni użytków | ||
|- | |||
| @ZP_LIM_BYD() | |||
| częśc limitu wynikająca z jednostek przeliczeniowych bydła | |||
|- | |- | ||
| @ZP_STAWKA() | | @ZP_STAWKA() | ||
| Linia 997: | Linia 1010: | ||
| ilość litrów ON | | ilość litrów ON | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_LITRY_WYK() | ||
| | | ilość litrów ON wykorzystanych | ||
|- | |||
| @ZP_LITRY_ODM() | |||
| ilość litrów ON na które odmówiono zwrotu | |||
|- | |- | ||
| @ZP_POW() | | @ZP_POW() | ||
| powierzchnia użytków do decyzji | | powierzchnia użytków do decyzji | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NAZWA_BANKU() | | @ZP_NAZWA_BANKU() | ||
| Linia 1011: | Linia 1024: | ||
| @ZP_NUMER_KB() | | @ZP_NUMER_KB() | ||
| numer konta bankowego | | numer konta bankowego | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_Z_FAKTUR() | | @ZP_KW_Z_FAKTUR() | ||
| kwota z faktur | | kwota za paliwo z faktur | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_JP_BYDLA() | ||
| | | Makrodefinicja zwraca liczbę jednostek przeliczeniowych bydła podaną podczas rejestracji nowe wniosku. | ||
|- | |- | ||
| @ZP_PROCENT_POMOCY() | | @ZP_PROCENT_POMOCY() | ||
| procent pomocy | | procent pomocy | ||
|- | |||
| @ZP_AT() | |||
| znak małpy @ | |||
|- | |||
| @ZP_LIM() | |||
| nowy limit zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_LIM_1() | |||
| limit określony decyzją na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_LIM_1_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_DATA_DEC_1() | |||
| data decyzji na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_NR_DEC_1() | |||
| numer decyzji na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_KW() | |||
| kwota zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_KW146() | |||
| część kwoty zwrotu wynikająca ze stawki 1,46zł | |||
|- | |||
| @ZP_KW146_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_KW054() | |||
| część kwoty zwrotu wynikająca ze stawki 0,54zł | |||
|- | |||
| @ZP_KW054_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_POW() | |||
| powierzchnia do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_BYD() | |||
| jednostki przeliczeniowe bydła do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_SWN() | |||
| jednostki przeliczeniowe świń do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_OWC() | |||
| jednostki przeliczeniowe owiec do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_KOZ() | |||
| jednostki przeliczeniowe kóz do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_KON() | |||
| jednostki przeliczeniowe koni do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_KW_WYK_1() | |||
|kwota wykorzystana (kwota zwrotu) w 1 półroczu | |||
|- | |||
| @ZPWN_DATA() | |||
|data sporządzenia | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_RAZEM() | |||
|kwota dotacji razem | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_WYP() | |||
|kwota dotacji na wypłaty | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu (zarówno 1,20 jak i 1,46) | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR120() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu 1,20 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR146() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_POM() | |||
|kwota wynikająca ze stawki dodatkowej pomocy 0,54 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY() | |||
|kwota dotacji na koszty obsługi zwrotów (2%) | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawek 1,20 i 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR120() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki 1,20 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR146() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_POM() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki pomocy 0,54 | |||
|- | |||
| @ZPWN_LIM() | |||
|limit za okres wniosku (p.6) | |||
|- | |||
| @ZPWN_LIMR() | |||
|limit całkowity roczny (p.5) | |||
|- | |||
|@ZPWN_LITRY() | |||
|wykorzystane litry ON | |||
|- | |||
| @ZPWN_POW() | |||
|powierzchnia | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_BYD() | |||
|jednostki bydła | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_SWN() | |||
|jednostki świń | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_OWC() | |||
|jednostki owiec | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_KOZ() | |||
|jednostki kóz | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_KON() | |||
|jednostki koni | |||
|} | |} | ||
== | ==Wydruków pocztowych (menu "Wymiar podatków")== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | ||
! style="font-weight: bold;" | Opis | ! style="font-weight: bold;" | Opis | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NRJEDOPOD() | ||
| | | numer jednostki opodatkowania | ||
|- | |||
| @WLGLOWNY_NAZWA() | |||
| nazwa właściciela | |||
|- | |||
| @WLGLOWNYADR_1() | |||
| pierwsza linia adresu właściciela | |||
|- | |||
| @WLGLOWNYADR_2() | |||
| druga linia adresu właściciela | |||
|- | |||
| @ADRESNIER_1() | |||
| pierwsza linia adresu nieruchomości | |||
|- | |- | ||
| @ | | @ADRESNIER_2() | ||
| | | druga linia adresu nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NUMERDECYZJI() | ||
| | | numer ostatniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @ | | @DATADECYZJI() | ||
| | | data wystawienia ostatniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NUMERNIP() | ||
| | | numer NIP | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NRKLASZOB() | ||
| | | numer klasyfikacji zobowiązania (JRWA) | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NROD() | ||
| | | numer sprawy z obiegu dokumentów | ||
|- | |- | ||
| @ | | @DATA() | ||
| | | data bieżąca | ||
|- | |- | ||
| @ | | @BAR_CODE() | ||
| | | kod paskowy z numerem jednostki opodatkowania | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NR_KONTA_WIRT() | ||
| | | numer konta bankowego (konto wirtualne) | ||
|- | |- | ||
| @ | | @RODZAJ_POD() | ||
| | | nazwa rodzaju podatku (słownie) | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NR_KOL() | ||
| | | numer kolejny w ramach wydruku | ||
|- | |- | ||
| @ | | @POTW_ODB_C128() | ||
| | | kod kreskowy do grupowego potwierdzania odbioru | ||
|} | |||
==Wydruków pocztowych (menu "Konfiguracja > Wydruki pomocnicze")== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa makra | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |- | ||
| @ | | @Nazwa() | ||
| | | nazwa właściciela | ||
|- | |- | ||
| @ | | @Adres1() | ||
| | | pierwsza linia adresu właściciela | ||
|- | |- | ||
| @ | | @Adres2() | ||
| | | druga linia adresu właściciela | ||
|- | |- | ||
| @ | | @Uwagi() | ||
| | | numer decyzji | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Podatki]] | [[Kategoria:Podatki]] | ||
[[Kategoria:Makrodefinicje]] | [[Kategoria:Makrodefinicje]] | ||
[[Category:Wymiar]] | |||