Płace makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 28 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 12: | Linia 12: | ||
| @DW_ST(VER) | | @DW_ST(VER) | ||
| wstawia numer wersji programu | | wstawia numer wersji programu | ||
|- | |||
| @DW_ST(PR) | |||
| wstawia aktualny rok | |||
|- | |||
| @DW_ST(PM) | |||
| wstawia aktualny miesiąc | |||
|- | |||
| @DW_ST(PMN) | |||
| wstawia nazwę aktualnego miesiąca | |||
|} | |} | ||
| Linia 122: | Linia 131: | ||
|- | |- | ||
| @DW_BO(KTB) | | @DW_BO(KTB) | ||
| numer | | numer pierwszego konta bankowego oznaczonego jako podstawowe | ||
|- | |||
| @DW_BO(KTZ) | |||
| numer pierwszego konta bankowego oznaczonego jako zwykłe | |||
|- | |- | ||
| @DW_BO(KTG) | | @DW_BO(KTG) | ||
| Linia 222: | Linia 234: | ||
| @DW_SKP(KWSL, nr_skladnika) | | @DW_SKP(KWSL, nr_skladnika) | ||
| kwota składnika słownie | | kwota składnika słownie | ||
|- | |||
| @DW_RLP(rok) | |||
| Drukujące tabelę z rozliczeniem przychodów pracownika za poszczególne miesiące podanego roku | |||
|} | |} | ||
| Linia 228: | Linia 243: | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa | ||
! style="font-weight: bold;" | Opis | ! style="font-weight: bold;" | Opis | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DRKD, _kod) | |||
| Podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w dniach roboczych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(ZTDRKD, _kod) | |||
| Podaje czas nieobecności o kodzie _kod w całym okresie zatrudnienia pracownika w bieżącym miejscu pracy, w dniach roboczych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKKD, _kod) | |||
| Podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w dniach kalendarzowych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(ZTDKKD, _kod) | |||
| Podaje czas nieobecności o kodzie _kod w całym okresie zatrudnienia pracownika w bieżącym miejscu pracy, w dniach kalendarzowych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(INIT) | | @DW_ZTR(INIT) | ||
| Linia 240: | Linia 267: | ||
| @DW_ZTR(IUBP, kod) | | @DW_ZTR(IUBP, kod) | ||
| rozliczenie urlopów bezpłatnych z bieżącego roku - terminy i liczba dni roboczych | | rozliczenie urlopów bezpłatnych z bieżącego roku - terminy i liczba dni roboczych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKIUBP, kod) | |||
| łączna liczba dni urlopu bezpłatnego z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(ICHR, kod) | | @DW_ZTR(ICHR, kod) | ||
| rozliczenie chorób z bieżącego roku - terminy i liczba dni roboczych | | rozliczenie chorób z bieżącego roku - terminy i liczba dni roboczych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKICHR, kod) | |||
| łączna liczba dni chorób z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(IURL, kod) | | @DW_ZTR(IURL, kod) | ||
| rozliczenie urlopów innych | | rozliczenie urlopów innych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKIURL, kod) | |||
| łączna liczba dni urlopów innych z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(IURW, kod) | | @DW_ZTR(IURW, kod) | ||
| rozliczenie urlopów wypoczynkowych | | rozliczenie urlopów wypoczynkowych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKIURW, kod) | |||
| łączna liczba dni urlopów wypoczynkowych z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(IUWC, kod) | | @DW_ZTR(IUWC, kod) | ||
| rozliczenie urlopów wychowawczych | | rozliczenie urlopów wychowawczych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKIUWC, kod) | |||
| łączna liczba dni urlopów wychowawczych z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(IZWL, kod) | | @DW_ZTR(IZWL, kod) | ||
| rozliczenie zwolnień | | rozliczenie zwolnień | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKIZWL, kod) | |||
| łączna liczba dni zwolnień z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(INNB, kod) | | @DW_ZTR(INNB, kod) | ||
| rozliczenie nieobecności nieusprawiedliwionych | | rozliczenie nieobecności nieusprawiedliwionych | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKINNB, kod) | |||
| łączna liczba dni nieobecności nieusprawiedliwionych z bieżącego roku | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(MPOD) | | @DW_ZTR(MPOD) | ||
| Linia 282: | Linia 330: | ||
| @DW_ZTR(MZUM) | | @DW_ZTR(MZUM) | ||
| rodzaj umowy w miejscu zwolnienia | | rodzaj umowy w miejscu zwolnienia | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(MZRZ) | |||
| sposób rozwiązania umowy w miejscu zwolnienia | |||
|- | |- | ||
| @DW_ZTR(STLT) | | @DW_ZTR(STLT) | ||
| Linia 306: | Linia 357: | ||
| @DW_ZTR(HROB, _kod) | | @DW_ZTR(HROB, _kod) | ||
| podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w godzinach i minutach, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | | podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w godzinach i minutach, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | ||
|- | |||
| @DW_ZTR(DRKD, _kod) | |||
| podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w dniach roboczych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(DKKD, _kod) | |||
| podaje czas nieobecności o kodzie _kod w bieżącym roku w dniach kalendarzowych, gdzie _kod to trzyliterowe oznaczenie nieobecności ze słownika | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(OMPL) | |||
| podaje listę wszystkich miejsc zatrudnienia z bieżącego miejsca pracy | |||
|- | |||
| @DW_ZTR(PMPL) | |||
| podaje listę wszystkich miejsc zatrudnienia z poprzednich miejsc pracy | |||
|} | |} | ||
| Linia 321: | Linia 384: | ||
| @LP(NET) | | @LP(NET) | ||
| kwota netto | | kwota netto | ||
|- | |||
| @LP(BUB) | |||
| kwota brutto pomniejszona o składki ubezpieczonego (emerytalna, rentowa, chorobowa) | |||
|- | |- | ||
| @LP(WYP) | | @LP(WYP) | ||
| Linia 359: | Linia 425: | ||
|- | |- | ||
| @LP(URE) | | @LP(URE) | ||
| składka na ub. rentowe | | składka na ub. rentowe - pracownika | ||
|- | |||
| @LP(URP) | |||
| składka na ub. rentowe - płatnika składek | |||
|- | |- | ||
| @LP(UCH) | | @LP(UCH) | ||
| Linia 374: | Linia 443: | ||
|- | |- | ||
| @LP(UUB) | | @LP(UUB) | ||
| suma składek emerytalnej, rentowej i chorobowej | | suma składek ubezpieczonego: emerytalnej, rentowej i chorobowej | ||
|- | |||
| @LP(UUP) | |||
| suma składek płatnika: emerytalnej, rentowej i wypadkowej | |||
|- | |- | ||
| @LP(WKS) | | @LP(WKS) | ||
| Linia 399: | Linia 471: | ||
| @LPSK(KWSL, <id_skladnika>) | | @LPSK(KWSL, <id_skladnika>) | ||
| kwota składnika - słownie | | kwota składnika - słownie | ||
|- | |||
| @LP(PPKPR) | |||
| Kwota PPK Pracodawcy | |||
|- | |||
| @LP(PPKUB) | |||
| Kwota PPK ubezpieczonego | |||
|- | |||
| @LP(PPKPT) | |||
| PPK doliczane do podstawy PIT | |||
|- | |||
| @LP(PPKPN) | |||
| Podstawa naliczenia PPK | |||
|} | |} | ||
Dodatkowo, dostępne są makrodefinicje ''@DW_BO(...)'', ''@DW_ST(...)'' i ''@INTXT(...)'', ze wszystkimi poprawnymi parametrami, wykorzystywane przy standardowych wzorcach wydruku. | Dodatkowo, dostępne są makrodefinicje ''@DW_BO(...)'', ''@DW_ST(...)'' i ''@INTXT(...)'', ze wszystkimi poprawnymi parametrami, wykorzystywane przy standardowych wzorcach wydruku. | ||
| Linia 410: | Linia 494: | ||
| @KSR(P_BRT) | | @KSR(P_BRT) | ||
| Brutto - podstawa | | Brutto - podstawa | ||
| rowspan=" | | rowspan="18" | Dodanie dodatkowego parametru SLOW, np, @KSR(P_BRT, SLOW) spowoduje wydrukowanie kwoty słownie | ||
|- | |- | ||
| @KSR(S_BRT) | | @KSR(S_BRT) | ||
| Linia 450: | Linia 534: | ||
| @KSR(S_DZP) | | @KSR(S_DZP) | ||
| Dochód-zdrowotne-podatek - średnia | | Dochód-zdrowotne-podatek - średnia | ||
|- | |||
| @KSR(P_NET) | |||
| Netto - podstawa | |||
|- | |||
| @KSR(S_NET) | |||
| Netto - średnia | |||
|- | |- | ||
| @KSR(P_WYP) | | @KSR(P_WYP) | ||
| Linia 493: | Linia 583: | ||
| @P_PODT(ZKI) | | @P_PODT(ZKI) | ||
| kraj wydania numeru identyfikacyjnego | | kraj wydania numeru identyfikacyjnego | ||
|} | |||
==PPK== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| @PPK(NAZWISKO) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(IMIE) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(IMIE_2) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(ID_PPK) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_SKUBP) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(PESEL) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(DATA_UR) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(EMAIL) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(PLEC) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(MIASTO) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(ULICA) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(KOD) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(DOM) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(LOKAL) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(RACH_PPK) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(KOD_KRAJU) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(POCZTA) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(NIP) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(REGON) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(ID_PRAC) | |||
| ok | |||
|- | |||
| @PPK(TELEFON) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(DOWOD_TYP) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(DOWOD_NR) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(LP) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(DATA_ZATR) | |||
| data zatrudnienia | |||
|- | |||
| @PPK(DATA_KZATR) | |||
| data końca zatrudnienia | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_SKPRD) | |||
| | |||
|} | |||
[[Category:Kadry i Płace]] | |||
[[Category:Makrodefinicje]] | |||
==PPK Składki== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| @PPK(ROK) | |||
| rok | |||
|- | |||
| @PPK(MIESIAC) | |||
| miesiąc | |||
|- | |||
| @PPK(0MIESIAC) | |||
| miesiąc - jednocyfrowe poprzedzone zerem | |||
|- | |||
| @PPK(ID_PRAC) | |||
| id pracownika | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_PRAC) | |||
| kwota składek pracodawcy | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_UBEZP) | |||
| kwota składek pracownika | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_PRAC_D) | |||
| kwota dodatkowych składek pracodawcy | |||
|- | |||
| @PPK(PPK_UBEZP_D) | |||
| kwota dodatkowych składek pracownika | |||
|} | |} | ||
[[Category:Kadry i Płace]] | [[Category:Kadry i Płace]] | ||
[[Category:Makrodefinicje]] | [[Category:Makrodefinicje]] | ||