Podatki makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 22 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
| @Dn_Data() | | @Dn_Data() | ||
| Data bieżąca | | Data bieżąca | ||
|- | |- | ||
| @Pod_pierwsza_linia() | | @Pod_pierwsza_linia() | ||
| Linia 192: | Linia 189: | ||
|- | |- | ||
| @Kw_przypis_odpis() | | @Kw_przypis_odpis() | ||
| | | Zwraca treść ''przypis na kwotę ... zł'' lub ''odpis na kwotę ... zł'' | ||
|- | |- | ||
| @Kw_pod_do_zap() | | @Kw_pod_do_zap() | ||
| Linia 280: | Linia 277: | ||
| @Tabela_LZP() | | @Tabela_LZP() | ||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | ||
|- | |||
| @Tabela_LZL() | |||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania dla podatku leśnego | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 301: | Linia 301: | ||
| @Tabela_LZP_RTF() | | @Tabela_LZP_RTF() | ||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |||
| @Tabela_LZL_RTF() | |||
| Tabela podsumowania łącznego zobowiązania dla podatku leśnego w wersji dla wzorców RTF | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 502: | Linia 505: | ||
| @DA_Kw_salda() | | @DA_Kw_salda() | ||
| Kwota salda | | Kwota salda | ||
|- | |||
| @DA_Kw_salda(kwota) | |||
| zwracana jest tylko kwota zaległości lub nadpłaty ze skróconym opisem: 'zaległość na kwotę ...' lub 'nadpłata na kwotę ...'. | |||
|- | |- | ||
| @DA_Nazwa_Zobow() | | @DA_Nazwa_Zobow() | ||
| Linia 556: | Linia 562: | ||
| @DA_Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | | @DA_Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | ||
| Tabela rat do zapłacenia w wersji dla wzorców RTF | | Tabela rat do zapłacenia w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |||
| @DA_R() | |||
| rok obrachunkowy | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_N() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku od nieruchomości | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_R() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku rolnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_L() | |||
| treść podstawy prawnej dla podatku leśnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_LZP() | |||
| treść podstawy prawnej dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Podstawa_LZL() | |||
| treść podstawy prawnej dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_N() | |||
| treść pouczenia dla podatku od nieruchomości | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_R() | |||
| treść pouczenia dla podatku rolnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_L() | |||
| treść pouczenia dla podatku leśnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_LZP() | |||
| treść pouczenia dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|- | |||
| @DA_Pouczenie_LZL() | |||
| treść pouczenia dla łącznego zobowiązania pieniężnego | |||
|} | |} | ||
| Linia 582: | Linia 621: | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNY() | | @WLGLOWNY() | ||
| Właściciel główny | | Właściciel główny (w przypadku, kiedy posiada pełnomocnika, drukowany jest pełnomocnik) | ||
|- | |- | ||
| @WLGLOWNYADR() | | @WLGLOWNYADR() | ||
| Właściciel główny wraz z adresem | | Właściciel główny wraz z adresem (lub pełnomocnik - w zależności od parametrów)<br> 3ln - drukowanie nazwiska i adresu w trzech liniach (układ adresu jak na kopertę)<br> wl - drukowanie danych właściciela głównego nawet jeśli ma ustanowionego pełnomocnika<br> ifpm - drukowanie tylko jeśli jest ustanowiony pełnomocnik<br> ifnotpm - drukowanie tylko jeśli nie ma ustanowionego pełnomocnika<br><br> Uwaga: wykorzystując powyższe parametry można skonfigurować dokument w taki sposób, że dla właścicieli bez poełnomocnika drukuje się tylko właściciel, a dla właścicieli mających pełnomocników zarówno dane właściciela, jak i pełnomocnika. Jest to ważne np. w przypadku dokumentów, które mają dane adresowe drukowane na okienko na kopercie, a dodatkowo w przypadku, kiedy jest to pełnomocnik, muszą być również drukowane dane właściciela. | ||
|- | |- | ||
| @WLPOZOST() | | @WLPOZOST() | ||
| Linia 859: | Linia 898: | ||
| @WRT_NIER_BUD() | | @WRT_NIER_BUD() | ||
| Pokazuje wartość budowli na koncie wymiarowm | | Pokazuje wartość budowli na koncie wymiarowm | ||
|- | |||
|@Tekst() | |||
|Zwraca dowolny tekst zawarty w nawiasach np. podatkiTekst(@)groszek.pl co spowoduje zwróceniu ciągu: podatki@groszek.pl | |||
|} | |} | ||
| Linia 877: | Linia 919: | ||
| @ZP_DATA_WN() | | @ZP_DATA_WN() | ||
| data złożenia wniosku | | data złożenia wniosku | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NR() | | @ZP_NR() | ||
| Linia 895: | Linia 934: | ||
| @ZP_OKR() | | @ZP_OKR() | ||
| okres (rata zwrotu) - 1 lub 2 | | okres (rata zwrotu) - 1 lub 2 | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NAZWA() | | @ZP_NAZWA() | ||
| Linia 910: | Linia 946: | ||
| @ZP_ADRES_2() | | @ZP_ADRES_2() | ||
| adres z podziałem na linie - druga linia | | adres z podziałem na linie - druga linia | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NIP() | | @ZP_NIP() | ||
| NIP podatnika | | NIP podatnika | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_PESEL() | ||
| | | PESEL podatnika | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW() | | @ZP_KW() | ||
| Linia 929: | Linia 962: | ||
| kwota zwrotu z 1 decyzji (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | | kwota zwrotu z 1 decyzji (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_KW_1_SL() | ||
| | | kwota zwrotu z 1 decyzji słownie (można używać tylko na decyzji za 2 okres) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_POZ() | | @ZP_KW_POZ() | ||
| kwota pozostała (różnica pomiędzy | | kwota pozostała (różnica pomiędzy limitem XOPRZE a kwotą zwrotu z pierwszego i drugiego półrocza) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_POZ_SL() | | @ZP_KW_POZ_SL() | ||
| kwota pozostała słownie | | kwota pozostała słownie | ||
|- | |||
| @ZP_KW_POZ_1() | |||
| kwota pozostała do wykorzystania po 1 półroczu | |||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_RAZEM() | | @ZP_KW_RAZEM() | ||
| Linia 949: | Linia 985: | ||
| @ZP_WYPLATA() | | @ZP_WYPLATA() | ||
| zwrot na konto lub wypłata w kasie (w zależności od wpisanego nr rachunku) | | zwrot na konto lub wypłata w kasie (w zależności od wpisanego nr rachunku) | ||
|- | |- | ||
| @ZP_LIM() | | @ZP_LIM() | ||
| Linia 965: | Linia 998: | ||
| kwota limitu pozostała na 2 okres słownie | | kwota limitu pozostała na 2 okres słownie | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_LIM_POW() | ||
| | | częśc limitu wynikająca z powierzchni użytków | ||
|- | |||
| @ZP_LIM_BYD() | |||
| częśc limitu wynikająca z jednostek przeliczeniowych bydła | |||
|- | |- | ||
| @ZP_STAWKA() | | @ZP_STAWKA() | ||
| Linia 974: | Linia 1010: | ||
| ilość litrów ON | | ilość litrów ON | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_LITRY_WYK() | ||
| | | ilość litrów ON wykorzystanych | ||
|- | |||
| @ZP_LITRY_ODM() | |||
| ilość litrów ON na które odmówiono zwrotu | |||
|- | |- | ||
| @ZP_POW() | | @ZP_POW() | ||
| powierzchnia użytków do decyzji | | powierzchnia użytków do decyzji | ||
|- | |- | ||
| @ZP_NAZWA_BANKU() | | @ZP_NAZWA_BANKU() | ||
| Linia 988: | Linia 1024: | ||
| @ZP_NUMER_KB() | | @ZP_NUMER_KB() | ||
| numer konta bankowego | | numer konta bankowego | ||
|- | |- | ||
| @ZP_KW_Z_FAKTUR() | | @ZP_KW_Z_FAKTUR() | ||
| kwota z faktur | | kwota za paliwo z faktur | ||
|- | |- | ||
| | | @ZP_JP_BYDLA() | ||
| | | Makrodefinicja zwraca liczbę jednostek przeliczeniowych bydła podaną podczas rejestracji nowe wniosku. | ||
|- | |- | ||
| @ZP_PROCENT_POMOCY() | | @ZP_PROCENT_POMOCY() | ||
| procent pomocy | | procent pomocy | ||
|- | |||
| @ZP_AT() | |||
| znak małpy @ | |||
|- | |||
| @ZP_LIM() | |||
| nowy limit zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_LIM_1() | |||
| limit określony decyzją na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_LIM_1_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_DATA_DEC_1() | |||
| data decyzji na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_NR_DEC_1() | |||
| numer decyzji na 1 półrocze (do użycia na decyzji za 2 półrocze) | |||
|- | |||
| @ZP_KW() | |||
| kwota zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_KW146() | |||
| część kwoty zwrotu wynikająca ze stawki 1,46zł | |||
|- | |||
| @ZP_KW146_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_KW054() | |||
| część kwoty zwrotu wynikająca ze stawki 0,54zł | |||
|- | |||
| @ZP_KW054_SL() | |||
| jak wyżej, słownie | |||
|- | |||
| @ZP_POW() | |||
| powierzchnia do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_BYD() | |||
| jednostki przeliczeniowe bydła do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_SWN() | |||
| jednostki przeliczeniowe świń do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_OWC() | |||
| jednostki przeliczeniowe owiec do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_KOZ() | |||
| jednostki przeliczeniowe kóz do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_JP_KON() | |||
| jednostki przeliczeniowe koni do zwrotu podatku akcyzowego | |||
|- | |||
| @ZP_KW_WYK_1() | |||
|kwota wykorzystana (kwota zwrotu) w 1 półroczu | |||
|- | |||
| @ZPWN_DATA() | |||
|data sporządzenia | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_RAZEM() | |||
|kwota dotacji razem | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_WYP() | |||
|kwota dotacji na wypłaty | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu (zarówno 1,20 jak i 1,46) | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR120() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu 1,20 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_ZWR146() | |||
|kwota wynikająca ze stawki zwrotu 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KW_POM() | |||
|kwota wynikająca ze stawki dodatkowej pomocy 0,54 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY() | |||
|kwota dotacji na koszty obsługi zwrotów (2%) | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawek 1,20 i 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR120() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki 1,20 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_ZWR146() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki 1,46 | |||
|- | |||
| @ZPWN_KOSZTY_POM() | |||
|kwota kosztów obsługi zwrotów ze stawki pomocy 0,54 | |||
|- | |||
| @ZPWN_LIM() | |||
|limit za okres wniosku (p.6) | |||
|- | |||
| @ZPWN_LIMR() | |||
|limit całkowity roczny (p.5) | |||
|- | |||
|@ZPWN_LITRY() | |||
|wykorzystane litry ON | |||
|- | |||
| @ZPWN_POW() | |||
|powierzchnia | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_BYD() | |||
|jednostki bydła | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_SWN() | |||
|jednostki świń | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_OWC() | |||
|jednostki owiec | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_KOZ() | |||
|jednostki kóz | |||
|- | |||
| @ZPWN_JP_KON() | |||
|jednostki koni | |||
|} | |} | ||
| Linia 1054: | Linia 1204: | ||
| @NR_KOL() | | @NR_KOL() | ||
| numer kolejny w ramach wydruku | | numer kolejny w ramach wydruku | ||
|- | |||
| @POTW_ODB_C128() | |||
| kod kreskowy do grupowego potwierdzania odbioru | |||
|} | |} | ||