KSZOB makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
! style="font-weight: bold;" | Opis | ! style="font-weight: bold;" | Opis | ||
|- | |- | ||
| @Osoba | | @Osoba() | ||
| Lista właścicieli konta | | Lista właścicieli konta | ||
|- | |- | ||
| @NrKonta | | @NrKonta() | ||
| Numer konta wymiarowego | | Numer konta wymiarowego | ||
|- | |- | ||
| @Jednostka | | @Jednostka() | ||
| Lista kont księgowych | | Lista kont księgowych | ||
|- | |- | ||
| @Tytul | | @Tytul() | ||
| Opis konta wymiarowego | | Opis konta wymiarowego | ||
|- | |- | ||
| @Ksiegowania | | @Ksiegowania() | ||
| Opis konta wymiarowego | | Opis konta wymiarowego | ||
|- | |- | ||
| @Zaleglosci | | @Zaleglosci() | ||
| Opis konta wymiarowego | | Opis konta wymiarowego | ||
|- | |- | ||
| @SaldoP | | @SaldoP() | ||
| Saldo początkowe | | Saldo początkowe | ||
|- | |- | ||
| @PrzypS | | @PrzypS() | ||
| Przypisy do salda | | Przypisy do salda | ||
|- | |- | ||
| @OdpisS | | @OdpisS() | ||
| Odpisy z salda | | Odpisy z salda | ||
|- | |- | ||
| @UmZ | | @UmZ() | ||
| Umorzenia zaległości z lat poprzednich | | Umorzenia zaległości z lat poprzednich | ||
|- | |- | ||
| @ZwrotyZ | | @ZwrotyZ() | ||
| Zwroty nadpłat z lat poprzednich | | Zwroty nadpłat z lat poprzednich | ||
|- | |- | ||
| @WplatyZ | | @WplatyZ() | ||
| Spłata zaległości | | Spłata zaległości | ||
|- | |- | ||
| @BilansS | | @BilansS() | ||
| Bilans salda początkowego | | Bilans salda początkowego | ||
|- | |- | ||
| @Przyp | | @Przyp() | ||
| Przypisy | | Przypisy | ||
|- | |- | ||
| @Odpis | | @Odpis() | ||
| Odpisy | | Odpisy | ||
|- | |- | ||
| @Um | | @Um() | ||
| Umorzenia zaległości z bieżącego roku | | Umorzenia zaległości z bieżącego roku | ||
|- | |- | ||
| @Wplaty | | @Wplaty() | ||
| Wpłaty | | Wpłaty | ||
|- | |- | ||
| @Zwroty | | @Zwroty() | ||
| Zwroty | | Zwroty | ||
|- | |- | ||
| @SaldoD | | @SaldoD() | ||
| Saldo dnia | | Saldo dnia | ||
|- | |- | ||
| @SaldoK | | @SaldoK() | ||
| Saldo końcowe | | Saldo końcowe | ||
|- | |- | ||
| @Odsetki | | @Odsetki() | ||
| Odsetki | | Odsetki | ||
|- | |- | ||
| Linia 70: | Linia 70: | ||
| Koszty | | Koszty | ||
|- | |- | ||
| @OplataPr | | @OplataPr() | ||
| Opłata prolongacyjna | | Opłata prolongacyjna | ||
|- | |- | ||
| @PrzypO | | @PrzypO() | ||
| Przypisy oczekujące | | Przypisy oczekujące | ||
|- | |- | ||
| @OdpisO | | @OdpisO() | ||
| Odpisy oczekujące | | Odpisy oczekujące | ||
|- | |- | ||
| @WplTyp | | @WplTyp() | ||
| wpłaty – typ | | wpłaty – typ | ||
|- | |- | ||
| @WplData | | @WplData() | ||
| wpłaty - data wykonania | | wpłaty - data wykonania | ||
|- | |- | ||
| @WplKwota | | @WplKwota() | ||
| wpłaty – kwota | | wpłaty – kwota | ||
|- | |- | ||
| @WplNad | | @WplNad() | ||
| wpłaty – nadpłaty | | wpłaty – nadpłaty | ||
|- | |- | ||
| @PrzTyp | | @PrzTyp() | ||
| przypisy – typ | | przypisy – typ | ||
|- | |- | ||
| @PrzData | | @PrzData() | ||
| przypisy, data wykonania | | przypisy, data wykonania | ||
|- | |- | ||
| @PrzKwota | | @PrzKwota() | ||
| przypisy – kwota | | przypisy – kwota | ||
|- | |- | ||
| @PrzRazem | | @PrzRazem() | ||
| przypisy – pozostało | | przypisy – pozostało | ||
|- | |- | ||
| @BiezData | | @BiezData() | ||
| Bieżąca data | | Bieżąca data | ||
|- | |- | ||
| @SumaZal | | @SumaZal() | ||
| Sumowanie wszystkich zaległości | | Sumowanie wszystkich zaległości | ||
|- | |- | ||
| @SumaNalOds | | @SumaNalOds() | ||
| Suma należnych odsetek | | Suma należnych odsetek | ||
|- | |- | ||
| @KosztyNal | | @KosztyNal() | ||
| Suma należnych kosztów | | Suma należnych kosztów | ||
|- | |- | ||
| @Razem | | @Razem() | ||
| Suma wszystkich należności (zaległości + koszta + odsetki) | | Suma wszystkich należności (zaległości + koszta + odsetki) | ||
|} | |} | ||
==Noty odsetkowe== | ==Noty odsetkowe== | ||
Makra wykorzystujące mechanizmy programu Microsoft Word. | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | ! style="font-weight: bold;" | Nazwa | ||
| Linia 218: | Linia 218: | ||
|- | |- | ||
| @Wplata | | @Wplata | ||
| | | Kwota wpłaty na należność główną | ||
|- | |- | ||
| @Nal | | @Nal | ||
| | | Kwota pozostały do zapłaty | ||
|- | |||
| @NalOds | |||
| Odsetki pozostały do zapłaty | |||
|- | |- | ||
| @Ods | | @Ods | ||
| Linia 227: | Linia 230: | ||
|- | |- | ||
| @Koszty | | @Koszty | ||
| | | Wpłacone koszty | ||
|- | |- | ||
| @Razem | | @Razem | ||
| | | Razem wpłata odsetki i koszty | ||
|- | |- | ||
| @Osoba | | @Osoba | ||
| | | Dane osobowe wpłacającego | ||
|- | |- | ||
| @DataWyk | | @DataWyk | ||
| Linia 242: | Linia 245: | ||
|- | |- | ||
| @Zobow | | @Zobow | ||
| | | @NazwaZob - identyfikator zobowiązania wpłaty | ||
|- | |||
| @JRWE | |||
| Kod JRWE przypisany do zobowiązania | |||
|- | |- | ||
| @NrPost | | @NrPost | ||
| Numer postanowienia | | Numer postanowienia | ||
|- | |- | ||
| @Okres | | @Okres | ||
| Data | | Data | ||
|- | |- | ||
| @NrKol | | @NrKol | ||
| Linia 266: | Linia 266: | ||
|- | |- | ||
| @Rok | | @Rok | ||
| Rok | | Rok księgowy | ||
|- | |- | ||
| @Wlasciciele | | @Wlasciciele | ||
| | | Lista właścicieli konta wymiarowego. Parametry: BA - flaga powodująca, że lista właścicieli jest bez adresów. LP - jeżeli jest ta flaga lista właścicieli zaczyna się od kolejnej liczby porządkowej. | ||
|- | |- | ||
| @GlownyWlasiciel | | @GlownyWlasiciel | ||
| Nazwa głównego właściciela | | Nazwa głównego właściciela | ||
|- | |||
| @GlownyWlasicielKor | |||
| Dane korespondencyjne głównego właściciela konta wymiarowego | |||
|- | |||
| @Pelnomocnik | |||
| Dane osobowe pełnomocnika głównego właściciela | |||
|- | |||
| @TypUl | |||
| Typ ulicy (ul, al., skwer itp.) głównego właściciela | |||
|- | |||
| @UDL | |||
| Ulica dom/ lokal głównego właściciela | |||
|- | |||
| @KodPoczta | |||
| Kod i poczta głównego właściciela | |||
|- | |- | ||
| @BiezData | | @BiezData | ||
| Data systemowa | | Data systemowa | ||
|- | |- | ||
| @NazwaGl | | @NazwaGl | ||
| Imię i nazwisko lub nazwa | | Imię i nazwisko lub nazwa głównego właściciela | ||
|- | |- | ||
| @AdresGl | | @AdresGl | ||
| Adres głównego właściciela | | Adres głównego właściciela | ||
|- | |- | ||
| @ | | @NRB | ||
| | | Numer wirtualnego rachunku bankowego | ||
|- | |||
| @CechaSpec | |||
| Uwagi o koncie wymiarowym | |||
|- | |- | ||
| @ | | @AdresNier | ||
| | | Adres nieruchomości działa tylko dla Podatków | ||
|- | |||
| @TabelaWpl(plik_ini) | |||
| Lista spłaconych rat w postaci tabelki. Parametr ''plik_ini'' - nazwa pliku ini z definicją tabelki. Tabelka poniżej zawiera listę makr do użycia w pliku ini. | |||
|- | |||
| @TabelaNal(plik_ini) | |||
| Lista pozostających do spłacenia rat w postaci tabelki. Tabelka poniżej zawiera listę makr do użycia w pliku ini. | |||
|} | |||
'''TabelaWpl''' | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| @getAttr(PARAM) | |||
| Zwraca wartość w zależności od podanego parametru: PEL_NAZ_ZOBOW - pełna nazwa zobowiązania, NAZ_ZOBOW - skrócona nazwa zobowiązania, RATA - numer spłacanej raty, ROK_OBR - rok obrotowy spłacanej raty, DATA_WYK - termin płatności spłacanej raty, NALR - kwota wpłaty na daną ratę, ODSR - kwota spłacanych odsetek z danej raty. | |||
|- | |||
| @LP | |||
| Liczba porządkowa | |||
|- | |||
| @DataWyk | |||
| Data wykonania wpłaty | |||
|- | |||
| @Ods | |||
| Suma wszystkich wpłacanych odsetek | |||
|- | |||
| @Wplata | |||
| Suma wszystkich wpłat na należność główną | |||
|- | |||
| @Razem | |||
| Suma wszystkich wpłat na należność główną | |||
|- | |||
| @PodstPrw | |||
| Podstawa prawna (np. sygnatura decyzji) dla konkretnej należności | |||
|} | |||
'''TabelaNal''' | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| @getAttr(PARAM) | |||
| Kwota wartość w zależności od podanego parametru: PEL_NAZ_ZOBOW - pełna nazwa zobowiązania, NAZ_ZOBOW - skrócona nazwa zobowiązania, RATA - numer spłacanej raty, ROK_OBR - rok obrotowy spłacanej raty, DATA_WYK - termin płatności spłacanej raty, NALR - kwota wpłaty na daną ratę, ODSR - kwota spłacanych odsetek z danej raty. | |||
|- | |||
| @LP | |||
| Jeżeli parametrem jest liczba całkowita, to bieżący numer ustawiany jest na tą liczbę. | |||
|- | |||
| @PodstPrw | |||
| Podstawa prawna (np. sygnatura decyzji) dla konkretnej należności. | |||
|} | |} | ||
| Linia 871: | Linia 934: | ||
| @Sygnatura() | | @Sygnatura() | ||
| Numer upomnienia dla wydruków adresowych (potwierdzenie odbioru) | | Numer upomnienia dla wydruków adresowych (potwierdzenie odbioru) | ||
|- | |||
| @KW() | |||
| Numer konta | |||
|} | |} | ||