Woda instrukcja: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 30: | Linia 30: | ||
[[File:info-sys_woda_okno_parametry_systemu_podstawowe.PNG]] | [[File:info-sys_woda_okno_parametry_systemu_podstawowe.PNG]] | ||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight:bold;" | Nazwa parametru | |||
! style="font-weight:bold;" | Opis | |||
|- | |||
| Rok podatkowy | |||
| Ustawiamy aktualny rok wszystkich obliczeń (rok sprzedaży). | |||
|- | |||
| Liczba dni na zapłacenie FV | |||
| Parametr definiuje liczbę dni jaką płatnik ma na zapłacenie faktury. | |||
|- | |||
| Data odczytów | |||
| Ustalamy datę w której odczytywane są liczniki. | |||
|- | |||
| Oddzielne zobowiązania dla osób prawnych | |||
| | |||
|- | |||
| Data powstania obowiązku podatkowego równa terminowi płatności | |||
| Zaznaczamy jeśli faktura ma być rozliczania w Rejestrze VAT na podstawie terminu płatności (domyślnie rozlicza wg daty wystawienia faktury). | |||
|- | |||
| Data sprzedaży na fakturze równa dacie końca okresu rozliczeniowego | |||
| Gdy parametr jest zaznaczony, data sprzedaży będzie ustalona na dzień końca okresu rozliczeniowego, | |||
|- | |||
| Pełna księgowość (noty odset.) | |||
| Globalne ustawienia trybu pracy księgowości. | |||
|- | |||
| Czy rozliczenie Brutto? | |||
| Sposób obliczania faktur (domyślnie netto) - wymaga wprowadzania kwot faktur taryf odpowiednio netto lub brutto. | |||
|- | |||
| Opłata stała | |||
| Globalne ustawienie sposobu obliczania opłaty abonamentowej. | |||
|- | |||
| Wirtualne konta bankowe | |||
| Zaznaczamy czy korzystamy z wirtualnych kont bankowych. | |||
|- | |||
| Termin płatności przesuwany na najbliższy dzień roboczy | |||
| Zaznaczenie tej opcji sprawia, że aplikacja przesunie termin płatności, jeśli ten wypadnie w dzień wolny od pracy. | |||
|} | |||
=====Zaokrąglenia===== | =====Zaokrąglenia===== | ||