Rejestr VAT instrukcja: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 627: Linia 627:
Zestaw parametrów używany do obsługi deklaracji VAT 7.
Zestaw parametrów używany do obsługi deklaracji VAT 7.


[[File:rejvat_okno_parametry_deklaracja_vat-7.png]]
=====Podstawowe=====
[[Plik:REJVAT parametry deklaracja vat-7.png]]


Parametry dotyczące deklaracji VAT 7:
Podstawowe parametry dotyczące deklaracji VAT 7:
{| class='wikitable'
{| class='wikitable'
! style='font-weight: bold;' | Nazwa parametru
! style='font-weight: bold;' | Nazwa parametru
Linia 653: Linia 654:
| Uzasadnienie przyczyny korekty deklaracji (ORD-ZU) jest wymagane
| Uzasadnienie przyczyny korekty deklaracji (ORD-ZU) jest wymagane
| Korekta deklaracji VAT-7 nie wymaga podania uzasadnienia. Jeżeli uzasadnienia ma być wymagane należy zaznaczyć parametr.
| Korekta deklaracji VAT-7 nie wymaga podania uzasadnienia. Jeżeli uzasadnienia ma być wymagane należy zaznaczyć parametr.
|-
|}
*''Ewidencja używa kwoty netto dotyczącej podatku naliczonego do odliczenia (netto 'odliczane')'' - zaznaczenie tej opcji powoduje, że w części miejsc, gdzie pojawiała się kwota netto z dokumentu będzie umieszczana kwota netto 'odliczana'; są to:
**kwota netto w cześci D.2 deklaracji VAT-7,
**część B wydruku rejestru zakupów 'Sumy w rozbiciu na rodzaje czynności', kolumny netto w 'Rozliczenie podatku naliczonego do odliczenia' i kolumna "Kwota netto 'odliczana'".
*''Ewidencja obejmuje tyle te dokumenty, które mają niezerowy podatek naliczony do odliczenia'' - zaznaczenie tej opcji powoduje, że do rejestru zakupów będą brane tylko te dokumenty, które mają co najmniej jedną pozycję VAT (z ''Listy stawek podatku VAT'') z niezerowym podatkiem naliczonym do odliczenia; parametr ten ma wpływ na każdy zbiór dokumentów, który tworzony jest poprzez rejestr zakupów (m.in. generowanie JPK, gdy jako ''Rodzaj raportu'' wybrano ''Rejestr sprzedaży/zakupów'').
=====Eksport / Import=====
[[Plik:REJVAT parametry deklaracja vat-7 2.png]]
Parametry dotyczące eksportu i importu deklaracji VAT 7:
{| class='wikitable'
! style='font-weight: bold;' | Nazwa parametru
! style='font-weight: bold;' | Opis
|-
|-
| Eksportowanie deklaracji
| Eksportowanie deklaracji
Linia 661: Linia 678:
|-
|-
|}
|}
*''Ewidencja używa kwoty netto dotyczącej podatku naliczonego do odliczenia (netto 'odliczane')'' - zaznaczenie tej opcji powoduje, że w części miejsc, gdzie pojawiała się kwota netto z dokumentu będzie umieszczana kwota netto 'odliczana'; są to:
**kwota netto w cześci D.2 deklaracji VAT-7,
**część B wydruku rejestru zakupów 'Sumy w rozbiciu na rodzaje czynności', kolumny netto w 'Rozliczenie podatku naliczonego do odliczenia' i kolumna "Kwota netto 'odliczana'".
*''Ewidencja obejmuje tyle te dokumenty, które mają niezerowy podatek naliczony do odliczenia'' - zaznaczenie tej opcji powoduje, że do rejestru zakupów będą brane tylko te dokumenty, które mają co najmniej jedną pozycję VAT (z ''Listy stawek podatku VAT'') z niezerowym podatkiem naliczonym do odliczenia; parametr ten ma wpływ na każdy zbiór dokumentów, który tworzony jest poprzez rejestr zakupów (m.in. generowanie JPK, gdy jako ''Rodzaj raportu'' wybrano ''Rejestr sprzedaży/zakupów'').


====Jednolity plik kontrolny====
====Jednolity plik kontrolny====