Auta instrukcja: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 78: | Linia 78: | ||
=====Podstawowe===== | =====Podstawowe===== | ||
[[Plik:Auta parametry podstawowe.png|ramka|brak|Parametry systemu AUTA > Podstawowe]] | |||
Parametry składające się na Dane urzędu: | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa parametru | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| 1. Rok podatkowy | |||
| Aktualny rok podatkowy. | |||
|- | |||
| 2. Data naliczania | |||
| Data naliczania. | |||
|- | |||
| 3. Dzień odsetek | |||
| Dzień naliczania odsetek. | |||
|- | |||
| 4. Minimalna kwota odsetek | |||
| Definiujemy minimalną kwotę odsetek. | |||
|- | |||
| 5. Zaokrąglenie kwoty podatku i rat | |||
| Dot. zaokrąglania kwot naliczanych podatków. | |||
|- | |||
| 6. Zaokrąglenie kwoty podatku za 1 pojazd | |||
| Dot. zaokrąglania kwot naliczanych podatków. | |||
|- | |||
| 7. Zaokrąglenie kwot częściowych | |||
| Dot. zaokrąglania kwot naliczanych podatków. | |||
|- | |||
| 8. Zaokrąglenie kwoty na deklaracji | |||
| Dot. zaokrąglania kwot naliczanych podatków. | |||
|- | |||
| 9. Wirtualne konta bankowe | |||
| Uaktywnia obsługę wirtualnych rachunków bankowych. | |||
|- | |||
| 10. Dokumenty z ViDok | |||
| Parament służy do aktywacji obsługi dokumentów z ViDok Repozytorium Dokumentów. | |||
|} | |||
W sytuacji, kiedy zmienimy rok podatkowy pojawi się komunikat „aktualizacja bazy … proszę czekać”. Czekamy, aż procedura zostanie wykonana po czym możemy kontynuować ustawianie parametrów programu. W wypadku wprowadzenia nowego roku podatkowego pojawi się okno zarządzania stawkami (por. „Administracja stawkami”). Za jego pomocą można skopiować stawki z wcześniejszego roku podatkowego na właśnie wprowadzony. Aby tego dokonać należy nacisnąć przycisk i poczekać, aż pasek aktualizacji dojdzie do 100%. | W sytuacji, kiedy zmienimy rok podatkowy pojawi się komunikat „aktualizacja bazy … proszę czekać”. Czekamy, aż procedura zostanie wykonana po czym możemy kontynuować ustawianie parametrów programu. W wypadku wprowadzenia nowego roku podatkowego pojawi się okno zarządzania stawkami (por. „Administracja stawkami”). Za jego pomocą można skopiować stawki z wcześniejszego roku podatkowego na właśnie wprowadzony. Aby tego dokonać należy nacisnąć przycisk i poczekać, aż pasek aktualizacji dojdzie do 100%. | ||