DBD is mat: Różnice pomiędzy wersjami
Utworzono nową stronę "{{Robocza}} Category:Dokumentacja bazy danych Category:Baza danych" |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{ | ==MAT_BILANSE== | ||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| OPIS | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| DOK_TYP | |||
| | |||
|- | |||
| ID_KH | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_DOKS | |||
Nagłówki dokumentów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NR_ZEW | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| DOK_TYP | |||
| | |||
|- | |||
| ID_BILANSU | |||
| | |||
|- | |||
| ID_KH | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_DOKSBIL== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NR_ZEW | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| ID_KH | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_DOKS_OLD== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NR_ZEW | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| BP | |||
| | |||
|- | |||
| DZIAL | |||
| | |||
|- | |||
| ID_GR | |||
| | |||
|- | |||
| K_MA_P | |||
| | |||
|- | |||
| K_MA_R | |||
| | |||
|- | |||
| K_WN_P | |||
| | |||
|- | |||
| K_WN_R | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_GRMAT== | |||
Grupy materiałów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| OPIS | |||
| | |||
|- | |||
| PARAGRAF | |||
| | |||
|- | |||
| POZYCJA | |||
| | |||
|- | |||
| ROZDZIAL | |||
| | |||
|- | |||
| ZADANIE | |||
| | |||
|- | |||
| ZRODLO_P | |||
| | |||
|- | |||
| ZRODLO_R | |||
| | |||
|- | |||
| JM | |||
| | |||
|- | |||
| MAT_JM | |||
| | |||
|- | |||
| OPIS | |||
| | |||
|- | |||
| BANK | |||
| | |||
|- | |||
| FAX | |||
| | |||
|- | |||
| ID_KH | |||
| | |||
|- | |||
| KOD | |||
| | |||
|- | |||
| KONTO_BANK | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_KH== | |||
Słownik kontrahentów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| MIEJSCOWOSC | |||
| | |||
|- | |||
| NAZWA | |||
| | |||
|- | |||
| NAZWA_KROTKA | |||
| | |||
|- | |||
| NIP | |||
| | |||
|- | |||
| NR_DOMU | |||
| | |||
|- | |||
| NR_LOKALU | |||
| | |||
|- | |||
| OPERATOR | |||
| | |||
|- | |||
| POCZTA | |||
| | |||
|- | |||
| TELEFON | |||
| | |||
|- | |||
| ULICA | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_KONFIG== | |||
Konfiguracja programów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| PARAMETR | |||
| | |||
|- | |||
| WARTOSC | |||
| | |||
|- | |||
| BP | |||
| | |||
|- | |||
| DZIAL | |||
| | |||
|- | |||
| EWID | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| KH_P | |||
| | |||
|- | |||
| KH_R | |||
| | |||
|- | |||
| K_MA_P | |||
| | |||
|- | |||
| K_MA_R | |||
| | |||
|- | |||
| K_WN_P | |||
| | |||
|- | |||
| K_WN_R | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_MAG== | |||
Słownik magazynów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NAZWA | |||
| | |||
|- | |||
| PARAGRAF | |||
| | |||
|- | |||
| POZYCJA | |||
| | |||
|- | |||
| ROZDZ | |||
| | |||
|- | |||
| SUM_P | |||
| | |||
|- | |||
| SUM_R | |||
| | |||
|- | |||
| ZADANIE | |||
| | |||
|- | |||
| ZRODLO_P | |||
| | |||
|- | |||
| ZRODLO_R | |||
| | |||
|- | |||
| CENA | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_KSIEG | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_SYS | |||
| | |||
|- | |||
| DOK_TYP | |||
| | |||
|- | |||
| ID_BILANSU | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAT | |||
| | |||
|- | |||
| ID_P | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|- | |||
| ID_ZAD | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC_R | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_MATER== | |||
Obroty | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NUMER | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| WARTOSC | |||
| | |||
|- | |||
| CENA | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_KSIEG | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_SYS | |||
| | |||
|- | |||
| DOK_TYP | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAT | |||
| | |||
|- | |||
| ID_P | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|- | |||
| ID_ZAD | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC_R | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_MATERARCH== | |||
Dane archiwalne MAT_MATER | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NUMER | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| WARTOSC | |||
| | |||
|- | |||
| CENA | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_KSIEG | |||
| | |||
|- | |||
| DATA_SYS | |||
| | |||
|- | |||
| DOK_TYP | |||
| | |||
|- | |||
| ID_BILANSU | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAT | |||
| | |||
|- | |||
| ID_P | |||
| | |||
|- | |||
| ID_SESJI | |||
| | |||
|- | |||
| ID_ZAD | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC | |||
| | |||
|- | |||
| ILOSC_R | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_MATERBIL== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NR_DOK | |||
| | |||
|- | |||
| NUMER | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| WARTOSC | |||
| | |||
|- | |||
| CW | |||
| | |||
|- | |||
| ID_GR | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAG | |||
| | |||
|- | |||
| ID_MAT | |||
| | |||
|- | |||
| JM | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_SLOMAT== | |||
Słownik materiałów | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NAZWA | |||
| | |||
|- | |||
| NAZWAD | |||
| | |||
|- | |||
| PKWIU | |||
| | |||
|- | |||
| STATUS | |||
| | |||
|- | |||
| ID_ZAD | |||
| | |||
|} | |||
==MAT_SLOZAD== | |||
{| class="wikitable" | |||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa pola | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
|- | |||
| NAZWA | |||
| | |||
|- | |||
| KOD_FUNSYS | |||
| | |||
|- | |||
| KOD_GRUPY | |||
| | |||
|- | |||
| KOD_SYSTEMU | |||
| | |||
|} | |||
{{DBDTabelemiędzysystemowe}} | |||
[[Category:Dokumentacja bazy danych]] | [[Category:Dokumentacja bazy danych]] | ||
[[Category:Baza danych]] | [[Category:Baza danych]] | ||
Wersja z 13:30, 5 cze 2014
MAT_BILANSE
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| OPIS | |
| DATA_DOK | |
| DOK_TYP | |
| ID_KH | |
| ID_MAG | |
| ID_SESJI |
==MAT_DOKS Nagłówki dokumentów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NR_ZEW | |
| STATUS | |
| DATA_DOK | |
| DOK_TYP | |
| ID_BILANSU | |
| ID_KH | |
| ID_MAG | |
| ID_SESJI |
MAT_DOKSBIL
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NR_ZEW | |
| STATUS | |
| DATA_DOK | |
| ID_KH | |
| ID_SESJI |
MAT_DOKS_OLD
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NR_ZEW | |
| STATUS | |
| BP | |
| DZIAL | |
| ID_GR | |
| K_MA_P | |
| K_MA_R | |
| K_WN_P | |
| K_WN_R |
MAT_GRMAT
Grupy materiałów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| OPIS | |
| PARAGRAF | |
| POZYCJA | |
| ROZDZIAL | |
| ZADANIE | |
| ZRODLO_P | |
| ZRODLO_R | |
| JM | |
| MAT_JM | |
| OPIS | |
| BANK | |
| FAX | |
| ID_KH | |
| KOD | |
| KONTO_BANK |
MAT_KH
Słownik kontrahentów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| MIEJSCOWOSC | |
| NAZWA | |
| NAZWA_KROTKA | |
| NIP | |
| NR_DOMU | |
| NR_LOKALU | |
| OPERATOR | |
| POCZTA | |
| TELEFON | |
| ULICA |
MAT_KONFIG
Konfiguracja programów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| PARAMETR | |
| WARTOSC | |
| BP | |
| DZIAL | |
| EWID | |
| ID_MAG | |
| KH_P | |
| KH_R | |
| K_MA_P | |
| K_MA_R | |
| K_WN_P | |
| K_WN_R |
MAT_MAG
Słownik magazynów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NAZWA | |
| PARAGRAF | |
| POZYCJA | |
| ROZDZ | |
| SUM_P | |
| SUM_R | |
| ZADANIE | |
| ZRODLO_P | |
| ZRODLO_R | |
| CENA | |
| DATA_DOK | |
| DATA_KSIEG | |
| DATA_SYS | |
| DOK_TYP | |
| ID_BILANSU | |
| ID_MAG | |
| ID_MAT | |
| ID_P | |
| ID_SESJI | |
| ID_ZAD | |
| ILOSC | |
| ILOSC_R |
MAT_MATER
Obroty
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NUMER | |
| STATUS | |
| WARTOSC | |
| CENA | |
| DATA_DOK | |
| DATA_KSIEG | |
| DATA_SYS | |
| DOK_TYP | |
| ID_MAG | |
| ID_MAT | |
| ID_P | |
| ID_SESJI | |
| ID_ZAD | |
| ILOSC | |
| ILOSC_R |
MAT_MATERARCH
Dane archiwalne MAT_MATER
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NUMER | |
| STATUS | |
| WARTOSC | |
| CENA | |
| DATA_DOK | |
| DATA_KSIEG | |
| DATA_SYS | |
| DOK_TYP | |
| ID_BILANSU | |
| ID_MAG | |
| ID_MAT | |
| ID_P | |
| ID_SESJI | |
| ID_ZAD | |
| ILOSC | |
| ILOSC_R |
MAT_MATERBIL
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NR_DOK | |
| NUMER | |
| STATUS | |
| WARTOSC | |
| CW | |
| ID_GR | |
| ID_MAG | |
| ID_MAT | |
| JM |
MAT_SLOMAT
Słownik materiałów
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NAZWA | |
| NAZWAD | |
| PKWIU | |
| STATUS | |
| ID_ZAD |
MAT_SLOZAD
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NAZWA | |
| KOD_FUNSYS | |
| KOD_GRUPY | |
| KOD_SYSTEMU |
LN_LICZNIKI
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | |
| ROK | Rok |
| KOD | |
| NAZWA | |
| GLOWNY |
LN_STOS
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ROK | |
| STAN | |
| WARTOSC | |
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu wymiarowego (klucz główny) |
| KOD |
IS_BANKI
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_BANKU | |
| NAZWA | |
| NAZWA_ODD | |
| ADRES | |
| MIASTO |
IS_FIELDS
Do określania typów pól po stronie aplikacji.
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| FLD_INTEGER | |
| FLD_SMALLINT | |
| FLD_DATE | |
| FLD_TIMESTAMP | |
| FLD_NUMERIC_SMALL | |
| FLD_NUMERIC | |
| FLD_FIXEDCHAR | |
| FLD_STRING | |
| FLD_MEMO | |
| FLD_BLOB |
IS_KATEGORIE
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| NAZWA_KTG | Nazwa kategorii |
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu wymiarowego (klucz główny) |
| ID_KATEG |
IS_KONFIG
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu (klucz główny) |
| KOD | (klucz główny) |
| WARTOSC | |
| NAZWA |
IS_KONTA_W
Konta wymiarowe.
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu (klucz główny) |
| ID_KONTA_W | Identyfikator konta wymiarowego w ramach systemu (klucz główny) |
| UWAGI | Uwagi |
| STATUS | Status konta |
| KSG | |
| RAZEM | |
| ID_PODMIOTU | Identyfikator podmiotu. |
| ID_OSOBY | Identyfikator danych osobowych |
| ID_ADRESU | Identyfikator danych adresowych |
| ID_ADRESU_K | Identyfikator danych adresowych dla adresu korespondencyjnego |
| ID_KATEG | Identyfikator kategorii |
| NRB | Numer rachunku wirtualnego konta bankowego |
| ID_ULICY | |
| UWAGI_KSG | |
| NRB_POP | |
| NRBX |
IS_PARAMS
Parametry systemu
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| SET_ID | Identyfikator zestawu parametrów |
| SET_NAME | Nazwa zestawu parametrów |
| XML | Parametry w postaci dokumentu xml |
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu wymiarowego (klucz główny) |
IS_REJESTR
Rejestr systemów występujących w bazie.
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu wymiarowego (klucz główny) |
| NAZWA | Nazwa systemu |
| OPIS | Opis |
| PATH | (nieużywane) |
| PARAMS | (nieużywane) |
| ACT_KEY | (nieużywane) |
| DBVERSION | Numer wersji bazy danych |
| ROK | Rok podatkowy |
| KONTO | Numer konta do wpłaty |
| SYSVERSION | |
| DATA_SPR_AKT |
IS_REJ_ZMIAN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_ZMIANY | |
| KOD_OPER | |
| DATA_ZM | |
| ID_SYSTEMU | |
| ID_OPISU_ZM | |
| OPIS | |
| ID_GRUPY |
IS_REJ_ZMIAN_SLW
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_OPIS_ZM | |
| OPIS | |
| ID_SYSTEMU | |
| OZNACZENIE_SYS |
IS_REJ_ZMIAN_SZG
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_ZMIANY | |
| NR_KOLEJNY | |
| TABELA | |
| KOLUMNA | |
| WARTOSC_PRZED | |
| WARTOSC_PO |
IS_SLW_ODSETEK
Słownik odsetek.
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD | Kod słownika (klucz główny) |
| NAZWA | Nazwa słownika |
| SKALA | Skala stóp procentowych |
| ROK_ST | Czy rok ma stałą długość |
| ROK_DLG | Długość roku w dniach |
| MIES_ST | Czy miesiąc ma stałą długość |
| MIES_DLG | Długość miesiąca w dniach |
| ZMST_ZAOKR | Czy odsetki są zaokrąglane do grosza przy zmianie stopy procentowej |
IS_STOPY_PROC
Stopy procentowe słownika odsetek.
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD | Kod słownika odsetek (klucz główny) |
| DATA | Data początku obowiązywania stopy procentowej (klucz główny) |
| PROCENT | Wysokość stopy procentowej |
| SKALA | Skala stopy procentowej |
IS_TYPY_DANYCH
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| DATA | |
| KWOTA | |
| NAZWA | |
| ROK | |
| LICZBA |
IS_UPOWAZNIENIA
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_UPOW | |
| KOD_OPER | |
| NR_UPOW | |
| DATA_WYD | |
| DATA_POCZ | |
| DATA_KON | |
| OPIS | |
| DATA_REJ | |
| OPER_REJ | |
| OPER_OZN |
IS_WEB_UPD_LOG
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | |
| NAZWA_PLIKU | |
| DATA_URUCHOMIENIA | |
| KOD_OPER | |
| NAGLOWEK | |
| OPIS |
OP_GRFUN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_GRUPY | (klucz główny) |
| KOD_FUNSYS | (klucz główny) |
| KOD_SYSTEMU | (klucz główny) |
OP_GRUPY
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_GRUPY | (klucz główny) |
| NAZWA | |
| OPIS |
OP_OPER
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_OPER | (klucz główny) |
| NAZWA | |
| HASLO | |
| OPIS | |
| NAZWA_ZEWN | |
| STATUS | |
| KOD_SKROCONY | |
| KOD_WYDZIALU | |
| DATA_ZMH | |
| SID |
OP_OPERGRUP
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_OPER | Kod operatora |
| KOD_GRUPY |
OP_OPFUN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_FUNSYS | (klucz główny) |
| KOD_SYSTEMU | (klucz główny) |
| KOD_OPER | (klucz główny) |
OP_SLFUN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_SYSTEMU | (klucz główny) |
| OPIS | |
| KOD_FUNSYS | (klucz główny) |
BO_ADRES
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_ADRESU | Identyfikator danych adresowych (klucz główny) |
| OPIS | Postać opisowa adresu |
| KOD | Numer kodu pocztowego |
| MIASTO | Miejscowość |
| ULICA | Ulica |
| DOM | Numer domu |
| LOKAL | Numer lokalu |
| LCHG_OPERATOR | Operator, który jako ostatni modyfikował dane adresowe |
| LCHG_VALUE | Postać adresu przed ostatnią zmianą w postaci pojedynczego łańcucha znaków (konkatenacja pól MIASTO, ULICA, DOM, LOKAL) |
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy; odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) |
| LCHG_DATA | Data ostatniej zmiany danych adresowych |
| KRAJ | Nazwa kraju |
| WOJEWODZTWO | Województwo |
| POWIAT | Powiat |
| GMINA | Gmina |
| DZIELNICA | Nazwa dzielnicy |
| POCZTA | Nazwa poczty |
| TYP_ULICY | Typ ulicy (aleja, plac, ulica, ...) |
| TYP_ADRESU | Typ danych adresowych: ‘M’ – meldunkowy, ‘K’ – korespondencyjny, ‘Z’ – zamieszkania, ‘T’ – tymczasowy, ‘S’ – siedziba, ‘I’ – inny |
| MIASTO_UP | Miasto dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| ULICA_UP | Ulica dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| DOM_UP | Dom dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| OPER_ADR | |
| DOM_LB | |
| LOKAL_LB |
BO_FIZ
Tabela zawiera dane specyficzne dla osoby fizycznej
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| PESEL | Numer PESEL |
| NAZWISKO | Nazwisko |
| IMIE | Imię |
| DATA_UR | Data urodzenia |
| LCHG_OPERATOR | Operator, który jako ostatni modyfikował dane |
| LCHG_VALUE | Nazwisko i imię przed ostatnią zmianą |
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy; odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny) |
| LCHG_DATA | Data ostatniej zmiany danych |
| NR_DOWODU | Numer dokumentu (typ dokumentu zawiera pole TYP_DOK) |
| TYP_DOK | Typ dokumentu: ‘D’ – dowód osobisty, ‘P’ – paszport, ‘R’ – prawo jazdy |
| MIEJSCE_UR | Miejscowość urodzenia |
| PLEC | Płeć: ‘K’ – kobieta, ‘M’ – mężczyzna |
| NZW_RODOWE | Nazwisko rodowe |
| OBYWATELSTWO | Obywatelstwo |
| IMIE_DRUGIE | Drugie imię |
| IMIE_MATKI | Imię matki |
| IMIE_OJCA | Imię ojca |
| NAZWISKO_UP | Nazwisko dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| IMIE_UP | Imię dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
BO_FLAGI
Tabela zawiera licznik użyć danych osobowych i adresowych w różnych systemach
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_ADRESU | Identyfikator adresu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_ADRES) (klucz główny). |
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny) |
| KOD_SYSTEMU | Identyfikator systemu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli IS_REJESTR) (klucz główny) |
| LICZNIK | Licznik użyć podmiotu w danym programie |
BO_MAIN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz główny) |
| Adres poczty elektronicznej | |
| NIP | Numer NIP |
| CHG_OPERTOR | Nazwa operatora, który jako ostatni modyfikował dane osobowe |
| CHG_KOD | Kod na oznaczenie źródła danych |
| OS_FIZYCZNA | Czy podmiot jest osobą fizyczną (niewykorzystywane) |
| CHG_DATA | Data ostatniej modyfikacji danych osobowych podmiotu |
| RODZAJ_OSB | Rodzaj podmiotu: ‘F’ – osoba fizyczna, ‘P’ – osoba prawna (firma), ‘M’ – małżeństwo. |
| REJ_DATA | Data wprowadzenia danych osobowych do bazy |
| REJ_OPERATOR | Nazwa operatora, który wprowadził dane osobowe do bazy |
| TELEFON | Numer telefonu |
| DATA_UDP | Data ostatniego udostępnienia danych osobowych osobie, której te dane dotyczą |
| KOD_KRAJU | Kod kraju |
| PKD | Kod PKD podstawowego rodzaju działalności gospodarczej |
| US | Nazwa Urzędu Skarbowego, w którym osoba jest płatnikiem podatków |
| NAZWA | Nazwa podmiotu (ograniczona do 80 znaków) |
| REGON | Numer REGON |
| RB_LK | Liczba kontrolna rachunku bankowego |
| RB_NUMER | Numer rachunku bankowego bez liczby kontrolnej |
| NAZWA_UP | Nazwa dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| OPER_OSB | |
| KOD_US | |
| STATUS | |
| DT_ZDARZENIA | |
| DOSTEPNY_OGR |
BO_MALZ
Tabela zawiera dane małżeństwa
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy; odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny) |
| ID_OSOBY_X | Identyfikator męża (klucz obcy; odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_FIZ) |
| ID_OSOBY_Y | Identyfikator żony (klucz obcy; odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_FIZ) |
| LCHG_DATA | Data ostatniej zmiany danych |
| LCHG_OPERATOR | Operator, który jako ostatni modyfikował dane |
| LCHG_VALUE | Nazwa przed ostatnią zmianą |
| NAZWA_MLZ_UP | Nazwa małżeństwa dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| NAZWA | Nazwa małżeństwa |
BO_PRAWNE
Tabela zawiera dane specyficzne dla osób prawnych (także firmy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarcza)
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| EKD | Kod EKD |
| ID_KATEG | Identyfikator formy prawnej (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_SLKAT) |
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny)Identyfikator podmiotu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny) |
| LCHG_DATA | Data ostatniej zmiany danych |
| LCHG_OPERATOR | Operator, który jako ostatni modyfikował dane |
| LCHG_VALUE | Nazwa przed ostatnią zmianą |
| NAZWA | Pełna nazwa |
| NAZWA_PLN_UP | Pełna nazwa dużymi literami (do indeksowego wyszukiwania) |
| NAZWA_SADU | Nazwa sądu, który zajrestrował przedsiębiorstwo |
| NAZWA_SKR | Nazwa w postaci skróconej |
| NAZWA_SKR_UP | |
| NUMER_KRS | Numer nadany przedsiębiorstwu przez Krajowy Rejestr Sądowy |
| WWW | Adres strony związanej z przedsiębiorstwem |
BO_REJ_ZMIAN
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_ZMIANY | Identyfikator formy prawnej (klucz główny) |
| ID_OSOBY | |
| ID_ADRESU |
BO_SLKAT
Słownik form prawnych
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_KATEG | Identyfikator formy prawnej (klucz główny) |
| NAZWA | Nazwa formy prawnej |
BO_UDOSTP
Tabela zawiera informacje od udostępnieniu danych osobowych tzw. odbiorcom
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| DATA | Data udostępnienia danych osobowych |
| ID_OSOBY | Identyfikator podmiotu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny)Identyfikator podmiotu (klucz obcy, odwołuje się do wartości klucza głównego tabeli BO_MAIN) (klucz główny) |
| ID_UDOSTP | Identyfikator wpisu związanego z udostępnieniem danych osobowych (klucz główny) |
| NAZWA_ODB | Nazwa odbiorcy danych osobowych |
| PRZEZNACZENIE | Cel udostępnienia danych osobowych |
| ZAKRES | Zakres udostępnienia danych osobowych |
BO_UPDATE
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_OSOBY_ST | |
| ID_ADRESU_ST | |
| ID_OSOBY_NW | |
| ID_ADRESU_NW | |
| STATUS | |
| TABELA | |
| KLUCZ | |
| DATA_REJ | |
| OPER_REJ | |
| KOLUMNY | |
| PRZYWROCONO | |
| ID_WPISU |
BO_UPOW
Tabela zawiera upoważnienie do przetwarzania danych osobowych wystawione przez administratora danych osobowych
| Nazwa pola | Opis | |
|---|---|---|
| DATA_KON | Data końca obowiązywania upoważnienia | |
| DATA_POCZ | Data początku obowiązywania upoważnienia | |
| DATA_WYD | Data wystawienia upoważnienia | |
| ID_UPOW | Numer upoważnienia w postaci łańcuchów znaków (klucz główny) | |
| KOD_OPER | Kod operatora | |
| ZAKRES | Zakres upoważnienia |
BO_URZEDY_SKB
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| KOD_P | |
| KOD_US | |
| MIASTO | |
| NAZWA_US | |
| WOJEW | |
| ADRES | |
| NACZELNIK |
BO_USUNIETE
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_OSOBY | |
| ID_ADRESU | |
| RODZAJ_OSB | |
| NAZWA | |
| NIP | |
| REGON | |
| PESEL | |
| MIASTO | |
| ULICA | |
| DOM | |
| LOKAL | |
| KOD | |
| POCZTA | |
| DATA_USN | |
| OPER_USN | |
| TYLKO_ADRES | |
| XML |
LZ_LOG
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_LOG | (klucz główny) |
| DATA | Data |
| KOD_OPERATORA | |
| ID_DANYCH | |
| OPIS | |
| ID_SYSTEMU | |
| KOD_OPERACJI |
LZ_OPERACJE
| Nazwa pola | Opis |
|---|---|
| ID_SYSTEMU | Identyfikator systemu wymiarowego (klucz główny) |
| KOD_OPERACJI | (klucz główny) |
| WAGA | |
| OPIS | Opis zdarzenia. |