Podatki makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|- | |- | ||
| @R() | | @R() | ||
| | | Bieżący rok podatkowy | ||
|- | |- | ||
| @Dn_DataSys() | | @Dn_DataSys() | ||
| | | Bieżąca data (ustawiona w programie Podatki) | ||
|- | |- | ||
| @Dn_Data() | |||
| Data bieżąca | |||
| @ | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 21: | Linia 18: | ||
|- | |- | ||
| @Pod_pierwsza_linia() | | @Pod_pierwsza_linia() | ||
| Pierwsza linia | | Pierwsza linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_druga_linia() | | @Pod_druga_linia() | ||
| | | Druga linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_trzecia_linia() | | @Pod_trzecia_linia() | ||
| | | Trzecia linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_1() | | @Pod_linia_1() | ||
| | | Pierwsza linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_2() | | @Pod_linia_2() | ||
| | | Druga linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_3() | | @Pod_linia_3() | ||
| | | Trzecia linia okienka adresowego podatnika | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_1_adr() | | @Pod_linia_1_adr() | ||
| | | Pierwsza linia okienka adresowego adresata decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_2_adr() | | @Pod_linia_2_adr() | ||
| | | Druga linia okienka adresowego adresata decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Pod_linia_3_adr() | | @Pod_linia_3_adr() | ||
| | | Trzecia linia okienka adresowego adresata decyzji | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 51: | Linia 48: | ||
|- | |- | ||
| @WLG_linia_1() | | @WLG_linia_1() | ||
| | | Pierwsza linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_linia_2() | | @WLG_linia_2() | ||
| | | Druga linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| @WLG_linia_3() | | @WLG_linia_3() | ||
| | | Trzecia linia adresu właściciela głównego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 63: | Linia 60: | ||
|- | |- | ||
| @Wlasciciele_pozostali() | | @Wlasciciele_pozostali() | ||
| | | Lista właścicieli nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @Lista_odbiorcow() | | @Lista_odbiorcow() | ||
| | | Lista odbiorców decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Adres_podatnika_i_wlasciciele_pozostali() | | @Adres_podatnika_i_wlasciciele_pozostali() | ||
| | | Okienko adresowe oraz lista właścicieli - makro dla drukarek igłowych | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 75: | Linia 72: | ||
|- | |- | ||
| @Adres_nier() | | @Adres_nier() | ||
| | | Adres nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @Adres_nier_SKL() | | @Adres_nier_SKL() | ||
| | | Adresy nieruchomości ze składników (niepowtarzające się) | ||
|- | |- | ||
| @Nazwa_Obszaru() | | @Nazwa_Obszaru() | ||
| | | Nazwa obszaru (wsi/ulicy) | ||
|- | |- | ||
| @Nr_Konta_Obszaru() | | @Nr_Konta_Obszaru() | ||
| | | Numer konta przyporządkowany dla danego sołectwa | ||
|- | |||
| @NR_KONTA_WIRT() | |||
| Numer konta wirtualnego do wpłat | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 90: | Linia 90: | ||
|- | |- | ||
| @NR_EGIB_LISTA() | | @NR_EGIB_LISTA() | ||
| | | Numery EGiB w postaci listy | ||
|- | |- | ||
| @NR_EGIB_OBR_DZ() | | @NR_EGIB_OBR_DZ() | ||
| | | Numery obrębów i dzałek | ||
|- | |- | ||
| @NR_EGIB_DZ() | | @NR_EGIB_DZ() | ||
| | | Numery działek | ||
|- | |- | ||
| @NR_EGIB_LINIA() | | @NR_EGIB_LINIA() | ||
| | | Numery EGiB w postaci ciągu tekstu po przecinku | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 105: | Linia 105: | ||
|- | |- | ||
| @NUMERNIP() | | @NUMERNIP() | ||
| | | Numer NIP podatnika | ||
|- | |- | ||
| @NUMERPESEL() | | @NUMERPESEL() | ||
| | | Numer PESEL podatnika | ||
|- | |||
| @Imie_Ojca() | |||
| Imię ojca | |||
|- | |||
| @Imie_Matki() | |||
| Imię matki | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 114: | Linia 120: | ||
|- | |- | ||
| @Oper_Login() | | @Oper_Login() | ||
| | | Login operatora drukującego decyzję | ||
|- | |- | ||
| @Oper_Nazwa() | | @Oper_Nazwa() | ||
| | | Nazwa operatora drukującego decyzję | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 123: | Linia 129: | ||
|- | |- | ||
| @Nr_KW() | | @Nr_KW() | ||
| | | Numer księgi wieczystej | ||
|- | |- | ||
| @Nr_KOL() | | @Nr_KOL() | ||
| | | Numer kolejny (numer naliczenia w ciągu roku) | ||
|- | |- | ||
| @Nr_JRWA() | | @Nr_JRWA() | ||
| | | Numer JRWA | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 141: | Linia 141: | ||
|- | |- | ||
| @Arch_Nr_dec() | | @Arch_Nr_dec() | ||
| | | Numer poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Arch_Dn_Data() | | @Arch_Dn_Data() | ||
| | | Data wydania poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Arch_Kw_pod() | | @Arch_Kw_pod() | ||
| | | Kwota podatku z poprzedniej decyzji | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 159: | Linia 153: | ||
|- | |- | ||
| @Nr_dec() | | @Nr_dec() | ||
| | | Numer decyzji | ||
|- | |- | ||
| @Nr_OD() | | @Nr_OD() | ||
| | | Numer sprawy z obiegu dokumentów | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 168: | Linia 162: | ||
|- | |- | ||
| @Pow_Gosp_Og() | | @Pow_Gosp_Og() | ||
| | | Powierzchnia gospodarstwa ogółem | ||
|- | |- | ||
| @Pow_Gosp_Fiz() | | @Pow_Gosp_Fiz() | ||
| | | Powierzchnia gospodarstwa fizyczna | ||
|- | |- | ||
| @Pow_Gosp_Przel() | | @Pow_Gosp_Przel() | ||
| | | Powierzchnia gospodarstwa przeliczeniowa | ||
|- | |- | ||
| @Pow_Uz_Fiz() | | @Pow_Uz_Fiz() | ||
| | | Powierzchnia użytków rolnych fizyczna | ||
|- | |- | ||
| @Pow_Uz_Przel() | | @Pow_Uz_Przel() | ||
| | | Powierzchnia użytków rolnych przeliczeniowa | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | @Kw_pod() | ||
| | | Kwota podatku | ||
|- | |- | ||
| @ | | @Kw_przypis_odpis() | ||
| | | Kwota przypisu lub odpisu | ||
|- | |- | ||
| @Kw_pod_do_zap() | | @Kw_pod_do_zap() | ||
| | | Kwota podatku do zapłacenia | ||
|- | |- | ||
| @Kw_salda() | | @Kw_salda() | ||
| | | Kwota salda | ||
|- | |- | ||
| @Kw_zaleg() | | @Kw_zaleg() | ||
| | | Kwota zaległości | ||
|- | |- | ||
| @Kw_saldaK() | | @Kw_saldaK() | ||
| | | Kwota salda z księgowości | ||
|- | |- | ||
| @Kw_zalegK() | | @Kw_zalegK() | ||
| | | Kwota zaległości z księgowości | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 216: | Linia 204: | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty() | | @Tabela_Raty() | ||
| | | Tabela rat podatku | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_RTF() | | @Tabela_Raty_RTF() | ||
| | | Tabela rat podatku w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_14() | | @Tabela_Raty_14() | ||
| | | Tabela rat podatku ze zmianą dat minionych | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_14_RTF() | | @Tabela_Raty_14_RTF() | ||
| | | Tabela rat podatku ze zmianą dat minionych w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_Ust() | | @Tabela_Raty_Ust() | ||
| | | Tabela rat podatku z terminami ustawowymi | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_Ust_RTF() | | @Tabela_Raty_Ust_RTF() | ||
| | | Tabela rat podatku z terminami ustawowymi w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |||
| @Tabela_Raty_Do_Zap() | |||
| Tabela rat do zapłacenia | |||
|- | |- | ||
| @Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | | @Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | ||
| | | Tabela rat do zapłacenia w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 240: | Linia 231: | ||
|- | |- | ||
| @R_1() | | @R_1() | ||
| | | Kwota pierwszej raty | ||
|- | |- | ||
| @R_2() | | @R_2() | ||
| | | Kwota drugiej raty | ||
|- | |- | ||
| @R_3() | | @R_3() | ||
| | | Kwota trzeciej raty | ||
|- | |- | ||
| @R_4() | | @R_4() | ||
| | | Kwota czwartej raty | ||
|- | |- | ||
| @R_1_Slownie() | | @R_1_Slownie() | ||
| | | Kwota pierwszej raty słownie | ||
|- | |- | ||
| @R_2_Slownie() | | @R_2_Slownie() | ||
| | | Kwota drugiej raty słownie | ||
|- | |- | ||
| @R_3_Slownie() | | @R_3_Slownie() | ||
| | | Kwota trzeciej raty słownie | ||
|- | |- | ||
| @R_4_Slownie() | | @R_4_Slownie() | ||
| | | Kwota czwartej raty słownie | ||
|- | |- | ||
| @Nazwa_Zobow() | | @Nazwa_Zobow() | ||
| | | Nazwa zobowiązania | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 270: | Linia 261: | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_N() | | @Tabela_Wym_N() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_R() | | @Tabela_Wym_R() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku rolnego | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_L() | | @Tabela_Wym_L() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku leśnego | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_LZP() | | @Tabela_LZP() | ||
| | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 285: | Linia 276: | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_N_RTF() | | @Tabela_Wym_N_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_N_Adr_RTF() | | @Tabela_Wym_N_Adr_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości z adresami składników w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_N_KW_RTF() | | @Tabela_Wym_N_KW_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku leśnego z numerami księgi wieczystej w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_R_RTF() | | @Tabela_Wym_R_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku rolnego w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_Wym_L_RTF() | | @Tabela_Wym_L_RTF() | ||
| | | Tabela wyliczenia podatku leśnego w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| @Tabela_LZP_RTF() | | @Tabela_LZP_RTF() | ||
| | | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 306: | Linia 297: | ||
|- | |- | ||
| @Podstawa_prawna_LZP_NierLas() | | @Podstawa_prawna_LZP_NierLas() | ||
| | | Treść pobierana z pliku tekstowego z podstawą prawną | ||
|- | |- | ||
| @Informacje_dodatkowe_LZP_NierLas() | | @Informacje_dodatkowe_LZP_NierLas() | ||
| | | Informacje pobierane z pliku tekstowego z podstawą prawną | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 315: | Linia 306: | ||
|- | |- | ||
| @Rodzaj_zobowiazania() | | @Rodzaj_zobowiazania() | ||
| | | Rodzaj zobowiązania | ||
|- | |- | ||
| @Podstawa_prawna() | | @Podstawa_prawna() | ||
| | | Podstawa prawna pobierana z pliku tekstowego | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 324: | Linia 315: | ||
|- | |- | ||
| @BAR_CODE() | | @BAR_CODE() | ||
| | | Kod paskowy identyfikujący numer konta wymiarowego | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_R1_C128() | | @K_WIRT_R1_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego oraz kwota pierwszej raty w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_R2_C128() | | @K_WIRT_R2_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego oraz kwota drugiej raty w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_R3_C128() | | @K_WIRT_R3_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego oraz kwota trzeciej raty w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_R4_C128() | | @K_WIRT_R4_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego oraz kwota czwartej raty w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_KWOTA_C128() | | @K_WIRT_KWOTA_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego oraz kwota podatku w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @K_WIRT_C128() | | @K_WIRT_C128() | ||
| | | Numer konta wirtualnego w postaci kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 351: | Linia 339: | ||
|- | |- | ||
| @CitiCodePDF417() | | @CitiCodePDF417() | ||
| | | Kod mozaikowy opracowany do zastosowań banku Citi | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 357: | Linia 345: | ||
|- | |- | ||
| @TestCode128C() | | @TestCode128C() | ||
| | | Makro testowe kodu paskowego 128 | ||
|- | |- | ||
| @TestCodeQR() | | @TestCodeQR() | ||
| | | Makro testowe kodu mozaikowego QR | ||
|- | |- | ||
| @TestCodePDF417() | | @TestCodePDF417() | ||
| | | Makro testowe kodu mozaikowego PDF417 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Linia 369: | Linia 357: | ||
|- | |- | ||
| @at() | | @at() | ||
| | | Znak @ do celów drukowania adresów mailowych | ||
|- | |- | ||
| @DecPodpis() | | @DecPodpis() | ||
| | | Makrodefinicja zwracająca obrazek z podpisem i/lub pieczątką | ||
|} | |} | ||
Wersja z 10:02, 30 lip 2014
Lista makrodefinicji:
Dotyczących decyzji podatkowych
| Nazwa makra | Opis |
|---|---|
| @R() | Bieżący rok podatkowy |
| @Dn_DataSys() | Bieżąca data (ustawiona w programie Podatki) |
| @Dn_Data() | Data bieżąca |
| @Pod_pierwsza_linia() | Pierwsza linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_druga_linia() | Druga linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_trzecia_linia() | Trzecia linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_linia_1() | Pierwsza linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_linia_2() | Druga linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_linia_3() | Trzecia linia okienka adresowego podatnika |
| @Pod_linia_1_adr() | Pierwsza linia okienka adresowego adresata decyzji |
| @Pod_linia_2_adr() | Druga linia okienka adresowego adresata decyzji |
| @Pod_linia_3_adr() | Trzecia linia okienka adresowego adresata decyzji |
| @WLG_linia_1() | Pierwsza linia adresu właściciela głównego |
| @WLG_linia_2() | Druga linia adresu właściciela głównego |
| @WLG_linia_3() | Trzecia linia adresu właściciela głównego |
| @Wlasciciele_pozostali() | Lista właścicieli nieruchomości |
| @Lista_odbiorcow() | Lista odbiorców decyzji |
| @Adres_podatnika_i_wlasciciele_pozostali() | Okienko adresowe oraz lista właścicieli - makro dla drukarek igłowych |
| @Adres_nier() | Adres nieruchomości |
| @Adres_nier_SKL() | Adresy nieruchomości ze składników (niepowtarzające się) |
| @Nazwa_Obszaru() | Nazwa obszaru (wsi/ulicy) |
| @Nr_Konta_Obszaru() | Numer konta przyporządkowany dla danego sołectwa |
| @NR_KONTA_WIRT() | Numer konta wirtualnego do wpłat |
| @NR_EGIB_LISTA() | Numery EGiB w postaci listy |
| @NR_EGIB_OBR_DZ() | Numery obrębów i dzałek |
| @NR_EGIB_DZ() | Numery działek |
| @NR_EGIB_LINIA() | Numery EGiB w postaci ciągu tekstu po przecinku |
| @NUMERNIP() | Numer NIP podatnika |
| @NUMERPESEL() | Numer PESEL podatnika |
| @Imie_Ojca() | Imię ojca |
| @Imie_Matki() | Imię matki |
| @Oper_Login() | Login operatora drukującego decyzję |
| @Oper_Nazwa() | Nazwa operatora drukującego decyzję |
| @Nr_KW() | Numer księgi wieczystej |
| @Nr_KOL() | Numer kolejny (numer naliczenia w ciągu roku) |
| @Nr_JRWA() | Numer JRWA |
| @Arch_Nr_dec() | Numer poprzedniej decyzji |
| @Arch_Dn_Data() | Data wydania poprzedniej decyzji |
| @Arch_Kw_pod() | Kwota podatku z poprzedniej decyzji |
| @Nr_dec() | Numer decyzji |
| @Nr_OD() | Numer sprawy z obiegu dokumentów |
| @Pow_Gosp_Og() | Powierzchnia gospodarstwa ogółem |
| @Pow_Gosp_Fiz() | Powierzchnia gospodarstwa fizyczna |
| @Pow_Gosp_Przel() | Powierzchnia gospodarstwa przeliczeniowa |
| @Pow_Uz_Fiz() | Powierzchnia użytków rolnych fizyczna |
| @Pow_Uz_Przel() | Powierzchnia użytków rolnych przeliczeniowa |
| @Kw_pod() | Kwota podatku |
| @Kw_przypis_odpis() | Kwota przypisu lub odpisu |
| @Kw_pod_do_zap() | Kwota podatku do zapłacenia |
| @Kw_salda() | Kwota salda |
| @Kw_zaleg() | Kwota zaległości |
| @Kw_saldaK() | Kwota salda z księgowości |
| @Kw_zalegK() | Kwota zaległości z księgowości |
| @Tabela_Raty() | Tabela rat podatku |
| @Tabela_Raty_RTF() | Tabela rat podatku w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Raty_14() | Tabela rat podatku ze zmianą dat minionych |
| @Tabela_Raty_14_RTF() | Tabela rat podatku ze zmianą dat minionych w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Raty_Ust() | Tabela rat podatku z terminami ustawowymi |
| @Tabela_Raty_Ust_RTF() | Tabela rat podatku z terminami ustawowymi w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Raty_Do_Zap() | Tabela rat do zapłacenia |
| @Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() | Tabela rat do zapłacenia w wersji dla wzorców RTF |
| @R_1() | Kwota pierwszej raty |
| @R_2() | Kwota drugiej raty |
| @R_3() | Kwota trzeciej raty |
| @R_4() | Kwota czwartej raty |
| @R_1_Slownie() | Kwota pierwszej raty słownie |
| @R_2_Slownie() | Kwota drugiej raty słownie |
| @R_3_Slownie() | Kwota trzeciej raty słownie |
| @R_4_Slownie() | Kwota czwartej raty słownie |
| @Nazwa_Zobow() | Nazwa zobowiązania |
| @Tabela_Wym_N() | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości |
| @Tabela_Wym_R() | Tabela wyliczenia podatku rolnego |
| @Tabela_Wym_L() | Tabela wyliczenia podatku leśnego |
| @Tabela_LZP() | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania |
| @Tabela_Wym_N_RTF() | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Wym_N_Adr_RTF() | Tabela wyliczenia podatku od nieruchomości z adresami składników w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Wym_N_KW_RTF() | Tabela wyliczenia podatku leśnego z numerami księgi wieczystej w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Wym_R_RTF() | Tabela wyliczenia podatku rolnego w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_Wym_L_RTF() | Tabela wyliczenia podatku leśnego w wersji dla wzorców RTF |
| @Tabela_LZP_RTF() | Tabela podsumowania łącznego zobowiązania w wersji dla wzorców RTF |
| @Podstawa_prawna_LZP_NierLas() | Treść pobierana z pliku tekstowego z podstawą prawną |
| @Informacje_dodatkowe_LZP_NierLas() | Informacje pobierane z pliku tekstowego z podstawą prawną |
| @Rodzaj_zobowiazania() | Rodzaj zobowiązania |
| @Podstawa_prawna() | Podstawa prawna pobierana z pliku tekstowego |
| @BAR_CODE() | Kod paskowy identyfikujący numer konta wymiarowego |
| @K_WIRT_R1_C128() | Numer konta wirtualnego oraz kwota pierwszej raty w postaci kodu paskowego 128 |
| @K_WIRT_R2_C128() | Numer konta wirtualnego oraz kwota drugiej raty w postaci kodu paskowego 128 |
| @K_WIRT_R3_C128() | Numer konta wirtualnego oraz kwota trzeciej raty w postaci kodu paskowego 128 |
| @K_WIRT_R4_C128() | Numer konta wirtualnego oraz kwota czwartej raty w postaci kodu paskowego 128 |
| @K_WIRT_KWOTA_C128() | Numer konta wirtualnego oraz kwota podatku w postaci kodu paskowego 128 |
| @K_WIRT_C128() | Numer konta wirtualnego w postaci kodu paskowego 128 |
| @CitiCodePDF417() | Kod mozaikowy opracowany do zastosowań banku Citi |
| @TestCode128C() | Makro testowe kodu paskowego 128 |
| @TestCodeQR() | Makro testowe kodu mozaikowego QR |
| @TestCodePDF417() | Makro testowe kodu mozaikowego PDF417 |
| @at() | Znak @ do celów drukowania adresów mailowych |
| @DecPodpis() | Makrodefinicja zwracająca obrazek z podpisem i/lub pieczątką |
Decyzji za lata ubiegłe
| Nazwa makra | Opis |
|---|---|
| @R() | |
| @BAR_CODE() | |
| @NR_KONTA_WIRT() | |
| @Pod_pierwsza_linia() | |
| @Pod_druga_linia() | |
| @Pod_trzecia_linia() | |
| @Pod_linia_1() | |
| @Pod_linia_2() | |
| @Pod_linia_3() | |
| @Pod_linia_1_adr() | |
| @Pod_linia_2_adr() | |
| @Pod_linia_3_adr() | |
| @WLG_linia_1() | |
| @WLG_linia_2() | |
| @WLG_linia_3() | |
| @Wlasciciele_pozostali() | |
| @Adres_podatnika_i_wlasciciele_pozostali() | |
| @Adres_nier() | |
| @Adres_nier_SKL() | |
| @Nazwa_Obszaru() | |
| @Nr_Konta_Obszaru() | |
| @NUMERNIP() | |
| @NUMERPESEL() | |
| @Oper_Login() | |
| @Oper_Nazwa() | |
| @DA_Arch_Nr_dec() | |
| @DA_Arch_Dn_Data() | |
| @DA_Arch_Kw_pod() | |
| @DA_Dn_Data() | |
| @DA_Kw_pod() | |
| @DA_Kw_salda() | |
| @DA_Nazwa_Zobow() | |
| @DA_Nr_dec() | |
| @DA_Tabela_Wym_N() | |
| @DA_Tabela_Wym_R() | |
| @DA_Tabela_Wym_L() | |
| @DA_Tabela_LZP() | |
| @DA_Tabela_Wym_N_RTF() | |
| @DA_Tabela_Wym_R_RTF() | |
| @DA_Tabela_Wym_L_RTF() | |
| @DA_Tabela_LZP_RTF() | |
| @DA_Tabela_Raty() | |
| @DA_Tabela_Raty_RTF() | |
| @DA_Tabela_Raty_Do_Zap() | |
| @DA_Tabela_Raty_Do_Zap_RTF() |
Na dokumenty drukowanych wg wzorca
| Nazwa makra | Opis |
|---|---|
| @WZ_NR_KONTA_WIRT_C128() | |
| @DATA() | |
| @DATA_ST_NA() | |
| @DATA_SYS() | |
| @ROKPOD() | |
| @WLGLOWNY() | |
| @WLGLOWNYADR() | |
| @WLPOZOST() | |
| @NRJEDOPOD() | |
| @ADRESNIER() | |
| @ADNOTACJE() | |
| @WZ_NR_KONTA_WIRT() | |
| @TABELA_WYM() | |
| @TABELA_RATY() | |
| @TABELA_R() | |
| @SKLADNIKI_N() | |
| @SKLADNIKI_R() | |
| @SKLADNIKI_L() | |
| @SKLADNIKI_N_NDZ() | |
| @SKLADNIKI_R_NDZ() | |
| @SKLADNIKI_L_NDZ() | |
| @SKLADNIKI_N_EGIB() | |
| @SKLADNIKI_R_EGIB() | |
| @SKLADNIKI_L_EGIB() | |
| @SKLADNIKI_N_EGIB_JR() | |
| @SKLADNIKI_R_EGIB_JR() | |
| @SKLADNIKI_L_EGIB_JR() | |
| @WZ_NR_EGIB_LISTA() | |
| @WZ_NR_EGIB_LINIA() | |
| @POW_UZYT_FIZ() | |
| @POW_UZYT_PRZEL() | |
| @POW_FIZ() | |
| @POW_PRZEL() | |
| @POW_POD() | |
| @POW_GOSP_FIZ() | |
| @POW_NIER_BUD() | |
| @POW_NIER_GR() | |
| @POW_LAS_OG() | |
| @KWOTA_DOCH() | |
| @KWOTA_DOCH_SL() | |
| @KWOTA_DOCH_M() | |
| @KWOTA_DOCH_M_SL() | |
| @KWOTA_DOCH_3M() | |
| @KWOTA_DOCH_3M_SL() | |
| @OBLICZ_KWOTY_PODATKU() | |
| @WZ_KWOTA_POD() | |
| @WZ_KWOTA_POD_N() | |
| @WZ_KWOTA_POD_R() | |
| @WZ_KWOTA_POD_L() | |
| @WZ_KWOTA_ULG() | |
| @WZ_KWOTA_OPL() | |
| @WLGLOWNY_SET() | |
| @WLG_SET() | |
| @WLGLOWNY_NAZWA() | |
| @WLGLOWNYADR_1() | |
| @WLGLOWNYADR_2() | |
| @WLGLOWNY_NIP() | |
| @WLGLOWNY_P_R() | |
| @WLGLOWNY_IMO() | |
| @WLGLOWNY_IMM() | |
| @WLG_NAZWA() | |
| @WLG_ADR_1() | |
| @WLG_ADR_2() | |
| @WLG_NIP() | |
| @WLG_P_R() | |
| @WLG_IMO() | |
| @WLG_IMM() | |
| @WLG_UDZ() | |
| @NUMERNIP() | |
| @PESEL_REGON() | |
| @WLG_NUMERNIP() | |
| @WLG_ULICA() | |
| @WLG_DOM() | |
| @WLG_LOKAL() | |
| @WLG_KOD() | |
| @WLG_MIASTO() | |
| @WLG_POCZTA() | |
| @WLG_POWIAT() | |
| @WLG_GMINA() | |
| @WLG_WOJEW() |
Dotyczących decyzji zwrotu podatku akcyzowego
| Nazwa makra | Opis |
|---|---|
| @ZP_DATA() | data bieżąca programu |
| @ZP_DATA_DEC() | data wydania decyzji |
| @ZP_DATA_DEC_1() | data wydania decyzji z pierwszego okresu (makro na decyzję za 2 okres) |
| @ZP_DATA_WN() | data złożenia wniosku |
| @ZP_NR() | numer konta wymiarowego |
| @ZP_NR_DEC() | numer decyzji |
| @ZP_NR_DEC_1() | numer decyzji z pierwszego okresu (makro na decyzję za 2 okres) |
| @ZP_R() | rok podatkowy |
| @ZP_OKR() | okres (rata zwrotu) - 1 lub 2 |
| @ZP_NAZWA() | nazwisko i imię / nazwa podatnika |
| @ZP_ADRES() | adres podatnika |
| @ZP_ADRES_1() | adres z podziałem na linie - pierwsza linia |
| @ZP_ADRES_2() | adres z podziałem na linie - druga linia |
| @ZP_NIP() | NIP podatnika |
| @ZP_KW() | kwota zwrotu |
| @ZP_KW_SL() | kwota zwrotu słownie |
| @ZP_KW_1() | kwota zwrotu z 1 decyzji (można używać tylko na decyzji za 2 okres) |
| @ZP_KW_POZ() | kwota pozostała (różnica pomiędzy limitemXOPRZE a kwotą zwrotu z pierwszego i drugiego półrocza) |
| @ZP_KW_POZ_SL() | kwota pozostała słownie |
| @ZP_KW_RAZEM() | kwota zwrotu za pierwsze i drugie półrocze razem |
| @ZP_KW_OBLICZONA() | kwota wynikająca z wymnożenia litrów przez stawkę zwrotu |
| @ZP_KW_NADWYZKA() | różnica pomiędzy kwotą obliczoną a kwotą przyznaną do zwrotu |
| @ZP_WYPLATA() | zwrot na konto lub wypłata w kasie (w zależności od wpisanego nr rachunku) |
| @ZP_LIM() | kwota limitu |
| @ZP_LIM_SL() | kwota limitu słownie |
| @ZP_LIM_2() | kwota limitu pozostała na 2 okres (można używać tylko na decyzji za 1 okres) |
| @ZP_LIM_2_SL() | kwota limitu pozostała na 2 okres słownie |
| @ZP_STAWKA() | stawka do wyliczenia zwrotu |
| @ZP_LITRY() | ilość litrów ON |
| @ZP_POW() | powierzchnia użytków do decyzji |
| @ZP_NAZWA_BANKU() | nazwa banku (przy zwrotach przelewem) |
| @ZP_NUMER_KB() | numer konta bankowego |
| @ZP_KW_Z_FAKTUR() | kwota z faktur |
| @ZP_PROCENT_POMOCY() | procent pomocy |