KSZOB makrodefinicje: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 17: | Linia 17: | ||
==Upomnienia== | ==Upomnienia== | ||
{ | {| class="wikitable" | ||
! style="font-weight: bold;" | Nazwa | |||
! style="font-weight: bold;" | Opis | |||
! style="font-weight: bold;" | Dla | |||
! style="font-weight: bold;" | Argumenty makra | |||
! style="font-weight: bold;" | Zmiana | |||
|- | |||
| @uAdres | |||
| Zwraca adres upominanego w formacie: ulica nr budynku/nr lokalu, kod pocztowy poczta. | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uArgDoTekst | |||
| Zwraca to, co dostaje jako argument. Przydatne przy pisaniu znaków specjalnych np. @ | |||
| NIE | |||
| 1. Tekst do przepisania | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uBiezData | |||
| Zwraca datę systemową stacji na której wystawiane są upomnienia w formacie rrrr-mm-dd | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uCechaSpec | |||
| Zwraca dane charakteryzujące dane konto wymiarowe. Np. dla podatków będzie to adres nieruchomoci, dla aut numery rejestracyjne. Dane te zapisywane są indywidualnie przez każdy system wymiarowy w polu UWAGI tabeli IS_KONTA_W | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uData | |||
| Data wystawienia upomnienia w formacie rrrr-mm-dd | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uDataDo | |||
| Dzień na który obliczane są odsetki w formacie rrrr-mm-dd | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uDataOds | |||
| Data, od której obliczane są odsetki od raty (pozycji) | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uDataWyk | |||
| Termin płatności raty | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uFullNazZob | |||
| Pełna nazwa zobowiązania raty ze słownika | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uIdKK | |||
| Numer konta. Jeżeli argument jest niepusty to tylko numer jeżeli pusty to poprzedzony identyfikatorem systemu | |||
| NIE | |||
| 1. Dowolny cišg znaków | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uKodKreskowy | |||
| Zwraca ciąg znaków w postaci: *$4096-10001-1$* gdzie | |||
| rowspan="5" | NIE | |||
| rowspan="5" | BRAK | |||
| rowspan="5" | TAK | |||
|- | |||
| rowspan="4" | @UKODKRESKOWY | |||
| 4096 identyfikator systemu | |||
|- | |||
| 10001 numer konta wymiarowego | |||
|- | |||
| 1 kolejny numer upomnienia. | |||
|- | |||
| Makro zapisane czcionką 3 free of 9 pozwala na wydruk kodu kreskowego otwierającego kartotekę konta | |||
|- | |||
| @uKwota | |||
| Kwota należnoci głównej całego upomnienia | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uKwotaOds | |||
| rowspan="3" | Kwota odsetek danej raty (pozycji) | |||
| rowspan="3" | TAK | |||
| rowspan="3" | 1. Nr pozycji | |||
| rowspan="3" | TAK | |||
|- | |||
| @uOds | |||
|- | |||
| @uOdsPoz | |||
|- | |||
| @uLP | |||
| Liczba porządkowa. Bez argumentu zwraca kolejny nr z bufora. Gdy wprowadzi się 0 zeruje bufor i nic nie zwraca | |||
| NIE | |||
| 1. brak lub 0 dla numerowania od początku | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uMiasto | |||
| Druga linia adresu. Od przecinka do końca adresu | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uMiesRok | |||
| W zależności od parametru Drukowanie okresu zaległoci zwraca albo miesiąc obrotowy od do łamany przez rok obrotowy albo miesiąc z daty wykonania łamany przez rok obrotowy, a gdy ten jest zerowy to przez rok z daty wykonania. Wszystko w kontekcie raty | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| NIE | |||
|- | |||
| @uNazwa | |||
| Imię i Nazwisko lub nazwa firny dłużnika | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| NIE | |||
|- | |||
| @uNazZob | |||
| Skrócona nazwa zobowiązania raty ze słownika | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uNextPage | |||
| Wstawia określonych w argumencie liczbę pustych linii | |||
| NIE | |||
| 1. Liczba okrelająca iloć linii | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uNip | |||
| NIP dłużnika | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uNRB | |||
| Wirtualny nr konta bankowego dłużnika | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uNRBObszaru | |||
| Numer konta przypisany do obszaru. Niezalecane | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| NIE | |||
|- | |||
| @uNumer | |||
| Kolejny numer upomnienia w ramach roku i systemu | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uOdDnia | |||
| Zwraca napis odsetki. Wycofane | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| NIE | |||
|- | |||
| @uOkresRokObr | |||
| Miesiąc obrotowy od do łamane przez rok obrotowy | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uOperator | |||
| Nazwa operatora | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uPdstPrw | |||
| Podstawa prawna czyli dokument będący podstawą do naliczenia raty (decyzja/umowa i jej sygnatura) dla pierwszej raty na upomnieniu | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uPesReg | |||
| Pesel lub regon w zależnoci | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uPodstawyPrw | |||
| Lista sygnatur dokumentów będšcych podstawš do naliczenia rat występujšcych na upomnieniu | |||
| NIE | |||
| BRAK | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uPozycje | |||
| rowspan="4" | WYCOFANE | |||
| rowspan="4" | NIE | |||
| rowspan="4" | BRAK | |||
| rowspan="4" | NIE | |||
|- | |||
| @uPozycjeR | |||
|- | |||
| @uPozycjeRP | |||
|- | |||
| @uPozycjeUwagi | |||
|- | |||
| rowspan="3" | @uPozycjeWgWzorca | |||
| rowspan="3" | Zwraca zdefiniowaną w pliku ini tabelę z zaległościami | |||
| rowspan="3" | NIE | |||
| 1. ścieżka do pliku ini | |||
| rowspan="3" | TAK | |||
|- | |||
| 2.Flaga RATY | |||
|- | |||
| 3.Flaga | |||
|- | |||
| @uRata | |||
| Numer raty | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uRataRokObr | |||
| Numer raty łamany przez rok obrotowy | |||
| TAK | |||
| 1. Nr pozycji | |||
| TAK | |||
|- | |||
| @uRazem | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRazemOds | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRazemPoz | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRazemSlownie | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRazemSlownieBK | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uReprezentuje | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRok | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokObr | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokRata | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokSkr | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokWyst | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokWystSkr | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uRokZDW | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uUlica | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uKwotaPoz | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uKoszty | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uStatusWl | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uStawkaOds" | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uSumaZal | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uSumaZalZOds | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uSumaZalZOdsZKo | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uUdzial | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| @uWlasc | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
[[Category:Księgowość Zobowiązań]] | [[Category:Księgowość Zobowiązań]] | ||
[[Category:Makrodefinicje]] | [[Category:Makrodefinicje]] | ||
Wersja z 08:53, 30 paź 2014
Informacje o stanie konta
Noty odsetkowe
Pokwitowania
Postanowienia rozksięgowania
Tytuły wykonawcze
Upomnienia
| Nazwa | Opis | Dla | Argumenty makra | Zmiana |
|---|---|---|---|---|
| @uAdres | Zwraca adres upominanego w formacie: ulica nr budynku/nr lokalu, kod pocztowy poczta. | NIE | BRAK | TAK |
| @uArgDoTekst | Zwraca to, co dostaje jako argument. Przydatne przy pisaniu znaków specjalnych np. @ | NIE | 1. Tekst do przepisania | TAK |
| @uBiezData | Zwraca datę systemową stacji na której wystawiane są upomnienia w formacie rrrr-mm-dd | NIE | BRAK | TAK |
| @uCechaSpec | Zwraca dane charakteryzujące dane konto wymiarowe. Np. dla podatków będzie to adres nieruchomoci, dla aut numery rejestracyjne. Dane te zapisywane są indywidualnie przez każdy system wymiarowy w polu UWAGI tabeli IS_KONTA_W | NIE | BRAK | TAK |
| @uData | Data wystawienia upomnienia w formacie rrrr-mm-dd | NIE | BRAK | TAK |
| @uDataDo | Dzień na który obliczane są odsetki w formacie rrrr-mm-dd | NIE | BRAK | TAK |
| @uDataOds | Data, od której obliczane są odsetki od raty (pozycji) | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uDataWyk | Termin płatności raty | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uFullNazZob | Pełna nazwa zobowiązania raty ze słownika | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uIdKK | Numer konta. Jeżeli argument jest niepusty to tylko numer jeżeli pusty to poprzedzony identyfikatorem systemu | NIE | 1. Dowolny cišg znaków | TAK |
| @uKodKreskowy | Zwraca ciąg znaków w postaci: *$4096-10001-1$* gdzie | NIE | BRAK | TAK |
| @UKODKRESKOWY | 4096 identyfikator systemu | |||
| 10001 numer konta wymiarowego | ||||
| 1 kolejny numer upomnienia. | ||||
| Makro zapisane czcionką 3 free of 9 pozwala na wydruk kodu kreskowego otwierającego kartotekę konta | ||||
| @uKwota | Kwota należnoci głównej całego upomnienia | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uKwotaOds | Kwota odsetek danej raty (pozycji) | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uOds | ||||
| @uOdsPoz | ||||
| @uLP | Liczba porządkowa. Bez argumentu zwraca kolejny nr z bufora. Gdy wprowadzi się 0 zeruje bufor i nic nie zwraca | NIE | 1. brak lub 0 dla numerowania od początku | TAK |
| @uMiasto | Druga linia adresu. Od przecinka do końca adresu | |||
| @uMiesRok | W zależności od parametru Drukowanie okresu zaległoci zwraca albo miesiąc obrotowy od do łamany przez rok obrotowy albo miesiąc z daty wykonania łamany przez rok obrotowy, a gdy ten jest zerowy to przez rok z daty wykonania. Wszystko w kontekcie raty | TAK | 1. Nr pozycji | NIE |
| @uNazwa | Imię i Nazwisko lub nazwa firny dłużnika | NIE | BRAK | NIE |
| @uNazZob | Skrócona nazwa zobowiązania raty ze słownika | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uNextPage | Wstawia określonych w argumencie liczbę pustych linii | NIE | 1. Liczba okrelająca iloć linii | TAK |
| @uNip | NIP dłużnika | NIE | BRAK | TAK |
| @uNRB | Wirtualny nr konta bankowego dłużnika | NIE | BRAK | TAK |
| @uNRBObszaru | Numer konta przypisany do obszaru. Niezalecane | NIE | BRAK | NIE |
| @uNumer | Kolejny numer upomnienia w ramach roku i systemu | NIE | BRAK | TAK |
| @uOdDnia | Zwraca napis odsetki. Wycofane | NIE | BRAK | NIE |
| @uOkresRokObr | Miesiąc obrotowy od do łamane przez rok obrotowy | NIE | BRAK | TAK |
| @uOperator | Nazwa operatora | NIE | BRAK | TAK |
| @uPdstPrw | Podstawa prawna czyli dokument będący podstawą do naliczenia raty (decyzja/umowa i jej sygnatura) dla pierwszej raty na upomnieniu | NIE | BRAK | TAK |
| @uPesReg | Pesel lub regon w zależnoci | NIE | BRAK | TAK |
| @uPodstawyPrw | Lista sygnatur dokumentów będšcych podstawš do naliczenia rat występujšcych na upomnieniu | NIE | BRAK | TAK |
| @uPozycje | WYCOFANE | NIE | BRAK | NIE |
| @uPozycjeR | ||||
| @uPozycjeRP | ||||
| @uPozycjeUwagi | ||||
| @uPozycjeWgWzorca | Zwraca zdefiniowaną w pliku ini tabelę z zaległościami | NIE | 1. ścieżka do pliku ini | TAK |
| 2.Flaga RATY | ||||
| 3.Flaga | ||||
| @uRata | Numer raty | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uRataRokObr | Numer raty łamany przez rok obrotowy | TAK | 1. Nr pozycji | TAK |
| @uRazem | ||||
| @uRazemOds | ||||
| @uRazemPoz | ||||
| @uRazemSlownie | ||||
| @uRazemSlownieBK | ||||
| @uReprezentuje | ||||
| @uRok | ||||
| @uRokObr | ||||
| @uRokRata | ||||
| @uRokSkr | ||||
| @uRokWyst | ||||
| @uRokWystSkr | ||||
| @uRokZDW | ||||
| @uUlica | ||||
| @uKwotaPoz | ||||
| @uKoszty | ||||
| @uStatusWl | ||||
| @uStawkaOds" | ||||
| @uSumaZal | ||||
| @uSumaZalZOds | ||||
| @uSumaZalZOdsZKo | ||||
| @uUdzial | ||||
| @uWlasc |