Środki Trwałe instrukcja

Wersja z dnia 09:32, 22 wrz 2014 autorstwa Michalp (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Robocza}} {{InstrukcjaWstęp}} Środki Trwałe dostępny jest na stronie Środki Trwałe opis zmian. ====O programie Środki Trwałe==== ''Środki Trwałe'' dzia...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Szablon:Robocza

Wstęp

Ogólne informacje o instrukcji, serwisie i licencji.

O programie

Opis zmian

Wprowadzane zmiany w programie (rozwiązane błędy, nowe funkcjonalności) są rejestrowane w opisie zmian. Każdy program posiada swój opis zmian. Opis zmian dla programu Środki Trwałe dostępny jest na stronie Środki Trwałe opis zmian.

O programie Środki Trwałe

Środki Trwałe działają w oparciu o nowoczesne, wydajne i łatwą w rozbudowę bazę danych Firebird. Serwer zapewnia szybki i wygodny dostęp do danych, ale przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa danych. W celu optymalizacji czasu dostępu do danych program oparty jest na języku SQL, jednym z najlepszych, a stąd i najpopularniejszych obecnie narzędzi. Wykorzystanie zupełnie nowych mechanizmów pozwala na osiągnięcie rezultatów, które do tej pory były nieosiągalne.

Główne funkcje i możliwości systemu Środki Trwałe to:

  1. ewidencja środków trwałych,
  2. ewidencja umorzeń środków trwałych,
  3. ewidencja pozostałych środków trwałych,
  4. ewidencja i inwentaryzacja środków trwałych,
  5. umorzenie jest naliczane automatycznie w momencie wprowadzenia nowego środka lub zmiany jego wartości w okresach miesięcznych,
  6. całość ewidencji ujmowana jest w okresach rocznych, zamknięcie roku powoduje generowanie bilansu otwarcia na rok następny,
  7. wybór danych do sprawozdania SG-01,
  8. możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji i sporządzenie protokołu rozbieżności,
  9. sporządzanie tabliczek inwentarzowych.